Чи розвалиться Канада?

Канадський прапорКанадський прапор

Після перемоги Ліберальної партії Канади Джастіна Трюдо політичні лідери Канади починають говорити про можливість від’єднання частини території від країни. І цього разу мова йде не про франкомовний Квебек, відомий своїми сепаратистськими тенденціями, — читаємо в Politico.

Читайте також: «Канада створює центр для боротьби з російською пропагандою»

Зараз йдеться про від’єднання західних провінцій країни, залежних від надходжень від видобутку та продажу нафти, через побоювання, що східна, ліберальна та столична частина Канади захоче проводити свою політику за їхній кошт.

«Чи це можливо? Так. Люди гніваються», — говорить Ренді Хобак, член Консервативної партії Канади в Саскачевані. «Я ніколи не бачив нічого подібного», — додає він.

Жителі Альберти та Саскачевану очікували змін в складі уряду в Оттаві після виборів у зв’язку зі скороченням підтримки владою планів побудови прибережних газопроводів та торговими конфліктами з Китаєм, що позначилося на доходах фермерів, — пише Politico.

Торонто

Торонто

Читайте також: «До 2020 року Канада прийме мільйон мігрантів»

Зусилля щодо зміни влади у західних провінціях спостерігалися на виборах — майже всі місця в Альберті та Саскачевані були здобуті консерваторами (Ліберальна партія одержала лише одне місце). Однак це не вплинуло на результати федеральних виборів, оскільки партія Трюдо перемогла у великих містах на сході Канади, включно з Торонто та Монреалем.

У результаті в соціальних мережах почали з’являтися дискусії про Wexit — тобто від’єднання Західної Канади від решти країни.

Щоб зняти напругу, Трюдо розглядає можливість включення до свого уряду політиків із західних провінцій, які не здобули мандатів на виборах. Це є рідкісною практикою в канадській політичній системі. Таким чином Альберта та Саскачеван мали б своїх представників в уряді.

Політики з цих провінцій сьогодні кажуть, що їх спосіб життя опинився під загрозою з боку Оттави, оскільки уряд робить акцент на скороченні викидів CO2.

Мапа Канади

Мапа Канади

Читайте також: «Канада працює над законодавством, яке дозволить продавати зброю Україні»

«Цей уряд повинен почати сприймати Західну Канаду серйозніше або він втратить її», — застерігає Хобек. «Я люблю свою країну. Я пишаюся тим, що таке Канада і що ми можемо бути разом. Ми сильніші разом, тому я буду боротися за об’єднану Канаду. На жаль, я не керую шаховою дошкою. Це робить Джастін Трюдо», — додає він.

Be the first to comment on "Чи розвалиться Канада?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**