Чи дійсно 13 років тому була спроба отруєння Ющенка?

Віктор ЮщенкоВіктор Ющенко

Днями виповнюється 13 років від того часу, коли під час виборчої компанії перед президентськими виборами 2004 року з’явилася інформація про отруєння одного з претендентів на посаду глави держави Віктора Ющенка, що мало значний вплив на результати голосування.

Читайте також: «Скандал з туфлями Тимошенко за 40 тисяч євро отримав продовження»

У 2009 році було оприлюднено сенсаційний звіт прокуратури: голова кримінального слідства стверджувала, що отруєння сфальшувала сім’я Ющенка.

Начальник відділу з нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими Генпрокуратури Лариса Чередниченко звинуватила у так званому отруєнні Віктора Ющенка не тільки його «любих друзів», але також і рідних.

Працівниця Генеральної прокуратури (що цікаво підлеглої Президентові) посилалася на висновки парламентської комісії з розслідування, яка намагалася з’ясувати обставини резонансного замаху на життя тодішнього лідера української опозиції, що мало місце у вересні 2004 року.

«Згідно з показами свідка Давида Жванії, австрійський лікар узяв зразки крові від жертви. Однак вони не були досліджені ані в Україні, ані в іншій європейській країні. Зразки були таємно відправлено до США, де їх збагатили діоксинами. Пізніше вони були надіслані до австрійської клініки, де мав лікуватися Ющенко», — сказала Чередниченко в доповіді, опублікованій українськими порталами.

Давид Жванія

Давид Жванія

У бесіді з журналістом газети «Сьогодні» прокурор стверджувала, що вона має роздруківку телефонної розмови жінки на ім’я Марта з якимось Романом. Вони обговорювали англійською мовою питання передачі зразків крові Ющенка з США до Австрії. Ким була ця таємнича Марта — Чередниченко не розповіла. Проте на деяких порталах з’явилося ім’я… Катерини Ющенко, яка колись жила в США.

Читайте також: «Смешко: У мене залізні сумніви в самому факті отруєння Ющенка»

«Це дно морального падіння, якого досягли опоненти мого чоловіка та журналісти, котрих вони оплачують. Після отруєння я звернулася до своїх знайомих в США та Європі, щоб вони допомогли виявити причину захворювання», — сказала газеті «Україна Молода» Катерина Ющенко.

На думку деяких експертів, ця заява була провокацією. «Вона не лише спрямована на дискредитацію колишнього лідера опозиції, а потім Президента Ющенка, але також на підрив ідеї Помаранчевої революції», — говорить політолог Вадим Карасьов. — Зазвичай прокурор готує звіт по-тихому. Чередниченко оприлюднила цю справу».

Згідно з попередніми даними, Ющенко був отруєний діоксинами під час обіду в домі заступника начальника СБУ. Токсикологи з Європи заявляють, що злочинці використовували діоксин TCDD, який є складовою хімічної зброї, яка застосовувалася американцями під час війни у В’єтнамі.

Помаранчева революція

Помаранчева революція

Газета «Сьогодні» висловила думку про те, що до «отруєння Ющенка могла мати відношення його політична конкурентка Юлія Тимошенко. У цю справу міг бути замішаний російський олігарх Борис Бєрєзовський, який був зацікавлений в тому, щоб Тимошенко виграла президентські вибори 2004 року».

Читайте також: «Тимошенко лобіювала інтереси Онищенка»

 

Be the first to comment on "Чи дійсно 13 років тому була спроба отруєння Ющенка?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**