Чехія не підписуватиме міграційний пакт ООН

Андрей БабішАндрей Бабіш

Чеський прем’єр-міністр Андрей Бабіш заявив у четвер, що запропонує, щоб його країна так само, як Угорщина та Австрія, не приєднувалася до глобального пакту про міграцію ООН. Це питання має розглядатися урядом 7 листопада.

Читайте також: «У Чехії відкриють новий розвідувальний центр НАТО»

«Своїм партнерам в уряді я запропоную дотримуватися такої ж думки, як Австрія або Угорщина», — сказав Бабіш у відповідь на інтерпеляцію депутатки від опозиційної правої Громадянської демократичної партії Зузани Maєрової-Зухраднікової. «Мені не подобається цей пакт», — пояснив він.

Однак при цьому додав, що хоче обговорити свою позицію з партнером по коаліції — Чеською соціал-демократичною партією. «Я сподіваюсь, що ми приймемо рішення в коаліції», — пояснив він.

Бабіш сказав, що погоджується зі своїм австрійським партнером, що у пакті немає чіткого розмежування між легальною і нелегальною міграцією, а формулювання документа дозволяє свободу інтерпретації.

Мапа Латвії

Мапа Латвії

Він також підкреслив, що не згоден з незаконною міграцією.

Читайте також: «Чехія розблокувала голосування щодо ратифікації угоди Україна-ЄС»

«Ми не будемо приймати ніяких нелегальних мігрантів, — сказав він, пояснивши, що скоротити нелегальну міграцію може лише «план Маршалла» для Африки, або економічна допомога для країн цього континенту.

Пакт ООН про права біженців та мігрантів (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration – GCM) не є обов’язковою угодою. Його автори стверджують, що цей пакт, прийнятий ООН в минулому році, нібито допоможе у вирішенні проблем міграції.

Документ має бути офіційно прийнятий країнами Організації Об’єднаних Націй в Марракеш у грудні нинішнього року. Підписувати документ вже відмовились США, Угорщина та Австрія.

Прага

Прага

Читайте також: «Передвиборчі «війни» у Чехії»

Австрійський уряд, який відхилив пакт, заявив, що дана угода може створити перешкоди для депортації мігрантів і призведе до стирання відмінностей між економічною міграцією та правом на притулок.

 

Be the first to comment on "Чехія не підписуватиме міграційний пакт ООН"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**