Через непопулярні реформи впав рейтинг Путіна

ПенсіонериПенсіонери

Російські рейтингові агентства зафіксували найбільше від 2014 року падіння популярності президента Росії Путіна та уряду в Москві. На думку експертів, це пов’язано з рішенням про підвищення пенсійного віку, оголошеного під час Кубка світу з футболу.

Читайте також: «У великих російських містах падає передвиборчий рейтинг Путіна»

Значне зниження рівня оцінки діяльності президента РФ було відзначено Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦІОМ) та прокремлівським Фондом Громадської думки (ФOM).

Згідно з опитуванням ФОМ, 54% респондентів готові проголосувати за Путіна — це результат, подібний до того, що був напередодні російської окупації Криму в 2014 році. У березні 2018 року за Путіна були готові віддати свої голоси 66% росіян.

За словами ФОМ, підтримка Путіна становить 69%, і вона є найнижчою за 5 останніх років. Роботу президента негативно оцінює кожен 5-й респондент. Визнання дій уряду, за даними ВЦІОМ, знизилося з 45,4% до 38,5% минулого місяця. У грудні 2016 року діями уряду було задоволено 61,2% респондентів.

За даними ФОМ, рівень задоволеності роботою уряду є найнижчим від 2009 року. Майже половина респондентів негативно оцінила діяльність російського уряду. Позитивно — 34%.

ВЦІОМ

ВЦІОМ

За словами соціологів та політологів, зростання невдоволення пов’язане із планами, оголошеними урядом, щодо збільшення пенсійного віку, підвищення цін на бензин та зростання ПДВ з 18% до 20%.

Читайте також: «Путін стверджує, що під час Смоленської катастрофи не було вибухів»

Плани про поступове підвищення пенсійного віку, починаючи з наступного року, були оголошені російським урядом 14 червня, в день початку Чемпіонату світу з футболу в цій країні.

«Якщо влада дійсно розраховувала на те, що відкриття Чемпіонату світу згладить невдоволення суспільства від реформ, то вона діяла бездумно, — говорить аналітик ФОМ Григорій Кертман. — Це стосується серйозних речей, які істотно змінюють важливі аспекти життя. Це питання не забудеться через місяць-другий». Він додав, що «довіра до влади може повернутися до попереднього рівня, якщо уряд та президент зможуть пояснити логіку своїх дій і висловити свою готовність до діалогу». На його думку, навіть скорочення підтримки не вплине на рішення влади і вона не змінить свого рішення.

«Тепер суспільні настрої вказують на негативні наслідки для Путіна, але громадськість звикне до пограбування, і проблем не буде», — заявив політолог Андрєй Колядін.

Путін

Путін

Рішення про збільшення пенсійного віку, неминуче за оцінками економістів, довго відкладалося, тому що є дуже непопулярним у суспільстві. Нинішній пенсійний вік в Росії становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. Уряд хоче його підвищення до 65 років для чоловіків і 63 років для жінок, але цей процес розтягнеться на наступні 10-16 років.

Читайте також: «Журналіст розповів, як Путін провокує масштабну війну»

Після цього рішення російські профспілки опублікували в Інтернеті петицію проти підвищення пенсійного віку, адресовану президенту, прем’єр-міністру Медведєву та обом палатам російського парламенту. Один з лідерів російської опозиції Алєксєй Навальний оголосив про проведення демонстрацій проти рішення уряду щодо підвищення пенсійного віку. Протести відбудуться першого липня.

Be the first to comment on "Через непопулярні реформи впав рейтинг Путіна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**