Через глобальне потепління на 25% поверхні планети може розпочатися постійна посуха

Клімат на Землі поступово міняється не в кращий бікКлімат на Землі поступово міняється не в кращий бік

Нові дослідження показують, що приблизно чверть земної кулі можне потрапити в умови постійної посухи, якщо зусилля з обмеження глобального потепління не відповідатимуть цілям, встановленим Паризькою угодою.

Читайте також: «Метеорологи передбачають, що 2018 рік буде найтеплішим»

Вчені склали прогнози з 27 глобальних моделей клімату, щоб визначити, які регіони планети Земля, скоріше за все, зазнають значного зростання посушливості до кінця століття.

Аналіз, опублікований на цьому тижні в журналі Nature, показав, що від 20% до 30% поверхні земної кулі буде значно більше сухою, ніж діапазони посушливості, встановлені історичними коливаннями опадів.

«Висушування ґрунту є серйозною загрозою, оскільки це може критично впливати на такі галузі, як сільське господарство, якість води та біорізноманіття, — стверджує дослідник з Південного університету науки та технології в Шеньчжені (Китай). — Це також може призвести до зростання посух та пожеж, подібних до тих, що трапилися в Каліфорнії».

Наслідки кліматичних змін

Наслідки кліматичних змін

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

Дослідники розглянули можливі показники висушування ґрунту для різних рівнів глобального потепління, включаючи зростання середньої глобальної температури на 1,5ᵒ С та 2ᵒ С. Метою Паризької угоди є обмеження глобального потепління до 2ᵒ С від середнього рівня на Землі.

Останні дослідження показують, що обмеження глобального потепління до зростання на 1,5ᵒ С уповільнюватиме розповсюдження посушливості. Темпи посухи вже поширюються на більшій частині земної кулі, оскільки Земля потерпає від підвищення середньої температури, в середньому, на 1ᵒ С.

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

«Регіони світу, які найбільшою мірою виграють від потепління, нижчого за 1,5ᵒ С, це частини Південно-Східної Азії, Південної Європи, Південної Африки, Центральної Америки та Південної Австралії, де проживає понад 20% населення Землі», — говорить професор Університету Східної Англії Тім Осборн.

 

Спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи

Спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи

Be the first to comment on "Через глобальне потепління на 25% поверхні планети може розпочатися постійна посуха"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**