Через астероїд Бенну NASA вважає 2135 рік можливою датою кінця світу

Падіння астероїдаПадіння астероїда

Чи дійсно астероїд Бенну знищить Землю в 2135 році? У світових ЗМІ з’явилися повідомлення про точну дату кінця світу, яка, згідно з розрахунками NASA, може трапитися менш ніж за 120 років. Однак апокаліпсис не є неминучим.

Читайте також: «Вчений звинувачує NASA у приховуванні частини інформації, отриманої з Марса»

NASA та Національне агентство з ядерної безпеки розробили план під кодовою назвою HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response), у рамках якого передбачається розробка технології, яка «виштовхне» астероїд з його курсу, а у випадку невдачі він буде знищений за допомогою атомної енергії. Хоча земна наука не розробила відповідних технологій, але ми маємо для підготовки ще 117 років.

Багато про астероїд, що наближається, повідомить зонд OSIRIS-REx, який повернеться на Землю у вересні 2023 року та має доставити на Землю зразки з Бенну.

Незважаючи на загрозу з боку астероїда, основною причиною відправлення місії було, однак, прагнення дослідити, чи є на ньому органічні елементи з часу походження Землі, оскільки вік космічного тіла перевищує 4 мільярди років. OSIRIS-REx, який має приземлитися на Бенну, був запущений в 2016 році.

Місяць та Земля

Місяць та Земля

Читайте також: «NASA: До Землі наближається астероїд, який є потенційно небезпечним»

Витрати на місію OSIRIS-REx були оцінені щонайменше в мільярд доларів. Відкритий  в 1999 році астероїд має 500 метрів в діаметрі, важить понад 60 мільйонів тонн і летить зі швидкістю понад 100 000 км/ год. Його траєкторія непередбачувана, що випливає з так званого ефект Ярковського, тобто відбувається поглинання сонячної енергії, що призводить до змін у маршруті польоту.

Розрахунки ще перед стартом зонда траєкторії польоту астероїда показали, що він пролетить між Землею і Місяцем, але ефект Ярковського може призвести до того, що в наступному столітті космічне тіло зіштовхнеться з нашою планетою. «Це може спричинити величезні страждання та смерть», — застеріг професор Данте Лоуретта з Арізони.

Читайте також: «До Землі наближається незвичний астероїд»

Професор Лоуретта яскраво пояснив, що зіткнення астероїда із Землею призведе до загибелі більшості живих організмів на нашій планеті, оскільки вибухова сила буде дорівнювати вибухові трьох мільярдів тонн в тротиловому еквіваленті. Це може бути повторення зіткнення астероїда з Землею, яке відбулося 66 мільйонів років тому. Шанси зіткнення складають від 1 до 2700 і воно може відбутися між 2175-м і 2196 роками.

Be the first to comment on "Через астероїд Бенну NASA вважає 2135 рік можливою датою кінця світу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**