Ціни на нафту опустилися до мінімуму за півроку

1438604434_15_main

Котирування нафти еталонних марок опустилися в понеділок до мінімального рівня за шість місяців після обіцянки Ірану швидко наростити видобуток після зняття санкцій щодо цієї країни, а також на нових сигналах ослаблення економіки КНР.

Вересневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:10 по Києву знизилися в ціні на $0,91 (1,74%) — до $51,3 за барель.

Ціна ф’ючерса на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася до цього часу на $ 0,61 (1,29%) — до $ 46,51 за барель.

Як повідомило іранське державне новинне агентство IRNA, міністр нафти країни Біжан Намдара Зангане зазначив, що Іран зможе збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу вже через тиждень після зняття санкцій і на 1 млн барелів на добу — через місяць.

«Вірогідність зняття санкцій з Ірану не стовідсоткова, але сторони переговорів зробили величезний крок у даному напрямку, — зазначив старший аналітик сировинного ринку в SEB AB Бьярн Скілдруп. — У поточному році очікується надлишок нафти на рівні 2 млн барелів на добу, і це вкрай негативно позначається на котируваннях».

Крім того, індекс менеджерів закупівель (PMI) в промисловому секторі, що публікується Національним статистичним управлінням КНР, минулого місяця опустився до 50 пп. порівняно з 50,2 пп. в червні.

Аналітики в середньому прогнозували липневий показник на рівні 50,1 пп. Значення PMI вище 50 пп. свідчить про посилення ділової активності у виробничому секторі, нижче цієї позначки — про її спад. Останній раз індикатор перебував нижче цього рівня в лютому.

Be the first to comment on "Ціни на нафту опустилися до мінімуму за півроку"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**