Цього року китайці готують політ на зворотній бік Місяця, де вирощуватимуть рослини та розводитимуть комах

Пекін планує розпочати нову космічну місіюПекін планує розпочати нову космічну місію

Як повідомляє веб-сайт dailymail.co.uk, в червні цього року Пекін планує розпочати нову космічну місію Chang’e 4. У її рамках ракета Long March 4C доставить  супутник вагою 425 кг у визначене місце за 60 000 км від Місяця.

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

У результаті другого запуску, який відбудеться пізніше, на зворотній бік Місяця буде відправлено місяцехід, посадкою якого керуватиме супутник.

Це буде перша посадка на зворотній бік Місяця, а саме у недосліджений район, що простягається від Південного полюса до кратера Айткен.

Місяцехід також міститиме контейнери з яйцями комах та насінням для вивчення того, чи можна вирощувати рослини на поверхні Місяця.

«Контейнер доставить на поверхню Місяця картоплю, насіння арабідопсіс та яйця шовкопрядів. З яєць вилупляться шовкопряди, які можуть виробляти діоксид вуглецю, а картопля та насіння виділятимуть кисень через фотосинтез. Разом вони можуть створити на Місяці просту екосистему», — сказав розробник контейнеру Чжан Юаньчунь.

Зразки з Місяця має повернути місячний зонд Chang’e-5, який вже проходить фінальні випробування, а з серпня він перебуватиме в режимі очікування для запуску.

Поверхня Місяця

Поверхня Місяця

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

«Ця одна з найбільш складних та важких космічних місій передбачає нові виклики для Китаю, а саме збирання зразків, старт з Місяця та швидке переміщення в атмосферу Землі», — говорить чиновник з Китайської місячної програми.

Китайський президент Сі Цзіньпін закликав зробити Китай «глобальною силою в освоєнні космосу».

«Не так давно Адміністрація Дональда Трампа висловила прагнення повернутися до Місяця. Наша країна також оголосила про серію глибоких космічних розвідувальних місій. Місяць є першою зупинкою маршу людства у напрямку до далекого космосу», — пише китайська преса.

Китай також сподівається висадити космонавтів на Місяць до 2036 року.

У січні Космічне агентство Китаю оголосило про плани запустити дві місії на Марс і зонд до Юпітера.

Заступник директора Національної космічної адміністрації Китаю Ву Яньхуа заявив, що перший зонд буде відправлений на Марс до 2020 року. Потім буде запущений другий зонд для збору зразків та проведення досліджень щодо структури та складу навколишнього середовища Червоної планети.

«Місяць є першою зупинкою маршу людства у напрямку до далекого космосу»

«Місяць є першою зупинкою маршу людства у напрямку до далекого космосу»

Читайте також: «Китай: Штучний інтелект на службі нагляду за громадянами»

Вже через шість років китайці мають намір вивести на орбіту повністю функціональну космічну станцію, де зможуть перебувати космонавти.

 

 

1 Comment on "Цього року китайці готують політ на зворотній бік Місяця, де вирощуватимуть рослини та розводитимуть комах"

  1. В вакууме и на морозе на Луне выращивать картошку и шелкопрядов? А кто картошку окучивать и поливать будет? )) Или там целая теплица будет с земными условиями?

Leave a comment

Your email address will not be published.

**