Хорватія має план запровадження євро та набуття членства в Шенгенській зоні

Андрей ПленковичАндрей Пленкович

Хорватія хоче якнайшвидше вступити до єврозони та стати членом Шенгенської зони, — заявив прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович у вівторок у Європейському парламенті в Страсбурзі. Як він підкреслив, Хорватії залежить на тому, щоб бути у «внутрішньому колі» Європейського Союзу.

Читайте також: «Геополітичний вимір сучасних Балкан»

Виступ голови уряду Хорватії на форумі ЄП є частиною серії дискусій з лідерами ЄС щодо майбутнього Співтовариства. Пленкович — другий лідер після ірландського прем’єра Лео Варадкара, який взяв участь у такій дискусії.

«Хорватія, яка так довго чекала, щоб знову стати частиною Європи, сьогодні хоче зайняти правильне місце у її внутрішньому колі. (…) З цієї причини ми вирішили взяти участь у постійному структурному співробітництві PESCO. З цієї причини нашими наступними цілями є Шенген та євро», — підкреслив прем’єр-міністр Хорватії. Він додав, що його країна виконує всі вимоги і хоче якомога швидше вступити до системи ERM II, яка є дворічною «кімнатою очікування» перед вступом до єврозони.

Хорватський прапор

Хорватський прапор

Говорячи про Шенген, він попередив, що це питання не має поєднуватися з іншими проблемами. Влада в Загребі оголосила минулого року про те, що Хорватія хоче приєднатися до Шенгенської зони в 2019 році. «Ми переконані, що це відповідає інтересам хорватських громадян», — сказав Пленкович.

Читайте також: «Українці в Хорватії»

Хорватський політик також порушив питання про авторитет ЄС та його репутацію у світі. На його думку, країни ЄС повинні довіряти та підтримувати одна одну. «Дуже важливо, щоб держави-члени, які мають різні двосторонні проблеми, підходили до них конструктивно та сумлінно. Компроміс є ключовим елементом, на якому був побудований ЄС», — зазначив він.

Говорячи про розширення ЄС, він висловив підтримку політиці відкритих дверей для країн Західних Балкан. «Ми повинні дотримуватися наших обіцянок перед країнами-кандидатами або потенційними кандидатами, а ці країни мусять виконувати необхідні реформи», — зазначив він.

Загреб

Загреб

Прем’єр-міністр Хорватії також порушив питання про новий багаторічний бюджет ЄС. Він зазначив, що можливі нові джерела доходів належить запроваджувати таким чином, щоб не створювати додаткового тягаря для громадян.

Читайте також: «Хорватія і Сербія закрили спільний кордон»

Голова ЄК Юнкер, який також виступив у дебатах, зазначив, що Хорватія є прикладом ефективної європейської інтеграції та повинна бути джерелом натхнення для країн, що прагнуть членства. Він також вказав на економічні досягнення Хорватії, включаючи високе економічне зростання, падіння безробіття та динамічний технологічний розвиток.

Be the first to comment on "Хорватія має план запровадження євро та набуття членства в Шенгенській зоні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**