Фінляндія закликає ЄС до розширення участі в майбутній миротворчій місії в Україні

Юссі Нійністьо та Степан ПолторакЮссі Нійністьо та Степан Полторак

Фінляндія підтримує запропоновану ООН миротворчу місію на сході України, але бачить проблеми в звуженні числа її учасників тільки до деяких країн Європейського Союзу, — сказав у вівторок міністр оборони цієї країни Юссі Нійністьо.

Читайте також: «Фінські ВМС озброюються торпедами в очікуванні збільшення числа російських підводних човнів»

У звіті, підготовленому на замовлення екс-глави НАТО Андерса Фога Расмуссена, який нині є радником Президента України Петра Порошенка, на початку цього місяця було запропоновано, щоб Організація Об’єднаних Націй розглянула можливість направити біля 20 тис. солдатів з країн, що не входять до НАТО «для допомоги у вирішенні кризи в Україні».

У доповіді було перераховано країни ЄС, що не входять до НАТО, такі, як Фінляндія, Швеція і Австрія, котрі могли б зіграти ключову роль разом з країнами Північноатлантичного союзу, що сприймаються як дружні до Росії, наприклад Греція.

«Ідея вважати деякі країни Європейського Союзу більш прийнятними, ніж інші, повинна бути відхилена», — сказав Нійністьо.

«Крім того, склад будь-якої можливої ​​миротворчої місії має бути широкомасштабним та враховувати оперативні вимоги», — заявив Нійністьо на прес-конференції в Гельсінкі зі своїм українським колегою Степаном Полтораком.

Гельсінкі

Гельсінкі

Читайте також: «У Фінляндії допомога мігрантам вважатиметься злочином»

Полторак відвідав Гельсінкі, щоб обговорити питання безпеки в Україні з міністром оборони та президентом Фінляндії.

Починаючи з квітня 2014 року, в результаті неоголошеної війни, яку Росія розв’язала проти України, загинуло понад 10 000 людей.

Швеція, яку в доповіді Расмуссена було запропоновано як можливу провідну країною для місії ООН з підтримання миру, заявила, що позитивно розгляне питання надання своїх військовослужбовців.

Нійністьо сказав, що операція потребує схвалення як України, так і Росії та не дав коментарів щодо кількості солдатів, які готова надати Фінляндія.

Мапа Фінляндії

Мапа Фінляндії

Читайте також: «У російській держдумі обговорюють можливість введення санкцій проти Фінляндії»

«Коли справа доходить до кількості військовослужбовців, ще зарано щось говорити… Але Фінляндія, Швеція, Австрія, Швейцарія та Ірландія не можуть надати всіх військ, необхідних для такого роду операцій. Нам потрібно залучити більше країн», — резюмував міністр оборони Фінляндії.

Be the first to comment on "Фінляндія закликає ЄС до розширення участі в майбутній миротворчій місії в Україні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**