Філіппінський президент пропонує винагороду за фізичне знищення комуністів

Родріго ДутертеРодріго Дутерте

Президент Філіппін Родріго Дутерте запропонував нагороджувати кожного, хто вб’є комуністичного бунтівника. Ліквідатори отримуватимуть по 25 000 песо за кожного забитого. До таких дій він закликає переважно військовослужбовців.

Читайте також: «Президент Філіппін пообіцяв подати у відставку, якщо хтось доведе існування Бога»

Зіткнення з комуністами розпочалася минулого року, коли мирні переговори з філіппінськими повстанцями закінчилися фіаско. Заколотники почали регулярно атакували урядові сили. Командир комуністичних повстанців з Нової народної армії (ННА) заявив, що їхні збройні загони готові вбивати принаймні по одному ворожому солдату на день. Дутерте відповів, що він має краще військо, яке може вбивати п’ятьох за раз. Також можна тренувати додаткових добровольців та нагороджувати їх за вбивство комуністів.

Мапа Філіппін

Мапа Філіппін

Кожен, хто вбиватиме бунтівників з комуністичної НПА, отримає від президента Дутерте фінансову нагороду в сумі 25 000 песо (12 000 гривень). Він закликає до цього за допомогою різних гасел:

«У комуністів простіше стріляти, ніж у птахів, тому що вони мають більші голови»;

«Можна стріляти навіть в їхні статеві органи, щоб вони були безплідними»;

«Вистрілиш у солдата ННА, дам тобі гроші»;

«Якщо ти тяжко працюєш, щоб мати час повзати по лісі, все одно ти зможеш застрелити хоча б одного».

Читайте також: «Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан»

«Філіппінські урядові сили безпеки можуть робити все, що вони хочуть, щоб перемогти своїх ворогів», — пише в коментарі на сторінках британської щоденної газети Express американський правник Карлос Конде.

Два роки тому президент Дутерте ініціював війну з наркоторговцями. Внаслідок цього було вбито кілька тисяч злочинців, після чого президента Філіппін стали посилено критикувати у світових ліберальних ЗМІ. Проти нього також розпочав розслідування Міжнародний кримінальний суд.

Маніла

Маніла

Читайте також: «На Філіппінах тривають сутички армії з ісламістами»

Філіппінський лідер відкидає ці обвинувачення та стверджує, що в світі є інші проблеми, якими не займаються світові правозахисниками, наприклад, переслідування мусульман у Бірмі.

 

Be the first to comment on "Філіппінський президент пропонує винагороду за фізичне знищення комуністів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**