Французькі ЗМІ розцінюють російські військові навчання як підготовку до світової війни

RFIRFI

Французькі ЗМІ приділяють велику увагу російським військовим навчанням «Восток-2018», які розпочалися у вівторок. Вони звертають увагу на відродження військової могутності Росії, розглядають можливість початку нової світової війни і вважають, що країни НАТО мають право на занепокоєння.

Читайте також: «Росія погрожує НАТО»

«НАТО стурбоване великими російськими маневрами», — повідомляє французьке радіо RFI. Кореспондент RFI в Брюсселі П’єр Беназе згадує, що минулорічні військові навчання «Запад-2017», в яких взяли участь «тільки 13 тисяч солдатів» спровокували «неспокій НАТО». Він визнає, що на цей раз, враховуючи масштаб «Восток-2018», «пильність Альянсу самозрозуміла».

Журналіст відзначає, що «після анексії Криму НАТО і Росія повернулися до взаємної недовіри часів холодної війни, яка особливо яскраво виражена, коли мова йде про великі військові навчання, а також втручання в Сирії».

Видання Liberation, відзначаючи цю недовіру, до її причин відносить «незліченні звинуваченнями щодо російського втручання в політику Заходу».

Тижневик L’Obs вказує на 2014 рік як на момент серйозного погіршення відносин між Москвою і Заходом. «Відтоді від Кавказу до Балтійського моря і до Арктики Росія множить військові навчання. У той же час вона засуджує розширення НАТО біля своїх кордонів, що, згідно з новою військовою доктриною, являє собою фундаментальну загрозу для її безпеки», — зазначає L’Obs.

«Відродження російської військової потуги» журналістка тижневика Сара Даніель датує вереснем 2015 року, коли «Росія взяла участь у воєнному конфлікті в Сирії». За словами Даніель, тодішній президент США Барак Обама повірив «аналітикам, які передбачали, що Сирія буде для Москви новим Афганістаном і утримався від втручання, хоча обіцяв втрутитись після використання хімічної зброї сирійським урядом». Пасивність Вашингтона дозволила Росії повернутися на міжнародну арену у ролі «другої в світі військової потуги».

L’Obs

L’Obs

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

L’Obs цитує російського військового аналітика і публіциста, відомого своїм критичним ставленням до Путіна, — Павла Фельгенгауера, для якого ці маневри «означають підготовку до майбутньої світової війни». Він каже, що російський «генеральний штаб передбачає, що вона вибухне після 2020 року» і набуде форми «глобальної війни або серії високоінтенсивних регіональних конфліктів. А ворог — це Сполучені Штати та їхні союзники».

Тижневик цитує схожий аналогічний аналіз, проведений прес-секретарем НАТО Діланом Вайтом, який російські приготування до можливої ​​світової війни пов’язує з тенденцією, котра спостерігається вже протягом деякого часу — Росія дедалі більше впевнена в собі і збільшує військовий бюджет та свою військову присутність».

На думку Фельгенгауера, ключове значення має участь 3200 китайців у навчаннях «Восток-2018». «Тут не йдеться про сигнал або повідомлення, а про підготовку реальної війни великої інтенсивності», — каже аналітик.

Натомість викладач Паризького інституту політичних наук Кирил Брет вважає, що російсько-китайський союз «є лише фасадом». У статті для інтернет-порталу The Conversation він визнав, що Москва і Пекін вже деякий час голосують в унісон у Раді Безпеки ООН. Ця «політична конвергенція», як заявляє Брет, є результатом «протидії американській гегемонії». «Обидві держави прагнуть запобігти втручанню будь-якої третьої сили у Тайвані, Північній Кореї, Кавказі або Україні».

Liberation

Liberation

Науковець передбачає, що цей союз може розвалитися на дрібні шматочки в Центральній Азії, де президент Китаю (Сі Цзіньпін) збирається прокласти «новий шовковий шлях в середині російської зони впливу».

Читайте також: «Росія і США обмінялися авіаударами?»

Алєксандр Гольц, російський незалежний військовий аналітик і публіцист, в телевізійному інтерв’ю в понеділок процитував стародавнього китайського стратега Сунь Цзи: «Хороший генерал виграє битву ще до її початку». Гольц сказав, що якщо навчання «Восток-2018» мали на меті показати військову міць Росії її потенційним супротивникам, то цієї мети вже було досягнуто, тому що коментарі показують, яке глибоке враження на Заході зробили ці маневри та озброєння, що використовувалось.

Be the first to comment on "Французькі ЗМІ розцінюють російські військові навчання як підготовку до світової війни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**