Французький «Національний фронт» випередив за популярністю партію президента Макрона

Еммануель МакронЕммануель Макрон

Політичне угрупування Марін Ле Пен може виграти вибори до Європейського парламенту.

Читайте також: «Вибори у Франції. Український погляд»

Президент Еммануель Макрон більше не є фаворитом французів. Стрімко втрачає популярність також і його політсила «Вперед, Республіко!» (LREM), яка в даний час може розраховувати лише на 19% підтримки, тобто на 34% менше, ніж на виборах у 2017 році.

Таким є результат недавніх опитувань на тему виборів до Європарламенту. Зниження популярності правлячої партії набуває особливого значення, якщо порівняти рівень довіри громадян до LREM і правих партій. Виявляється, що євроскептичний «Національний фронт» (RN) Марін Ле Пен користується 21% підтримки, що на чотири відсоткові пункти більше, ніж минулого місяця. Разом з партією Ніколя Дюпон-Еньяна «Вставай, Франціє» (DLR) та двома невеликими угрупованнями, які виступають за вихід Франції з ЄС, весь правий політичний табір має в цілому 30% підтримки.

Читайте також: «Франція вимагає припинення переговорів ЄС з США про вільну торгівлю»

Париж

Париж

Президент Макрон керуватиме Францією ще три роки, незважаючи на будь-яке падіння рейтингів його політсили та його особисто. Імідж Макрона зазнає негативного впливу через крах його економічних та соціальних реформ. Французи переконані, що ці реформи покликані сприяти лише найбільш багатим прошаркам населення та стурбовані втратою робочих місць та падінням зарплат. Рядові громадяни також виступають проти реформи, яка передбачає підвищення податків для фінансування соціального забезпечення.

Згідно з останнім опитуванням YouGov, підтримка Макрона нещодавно скоротилася до 21%. Цікаво, що рейтинг прем’єр-міністра Едуарда Філіппа вищий за президентський на кілька відсоткових пунктів.

Не пішли на користь Макрону відставки міністрів: внутрішніх справ Жерара Коломба та навколишнього середовища Ніколя Юло, про відхід з посади якого президент дізнався з ранкової радіопрограми. Ще раніше подав у відставку начальник генерального штабу французької армії П’єр де Вільєр.

П’єр де Вільєр

П’єр де Вільєр

Читайте також: «У Франції побоюються, що після Каталонії незалежність може вимагати Корсика»

Щоб якось поліпшити свій імідж президент Макрон вирушив у подорож по країні, в рамках якої відвідає два регіони, одинадцять департаментів і шістнадцять міст та проведе зустрічі з мешканцями. Ця поїздка триватиме до 9 листопада.

 

Be the first to comment on "Французький «Національний фронт» випередив за популярністю партію президента Макрона"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**