Форт Трамп: Присутність американців у Польщі триватиме

Анджей Дуда та Дональд ТрампАнджей Дуда та Дональд Трамп

Польща стає четвертою країною після Німеччини, Італії та Великої Британії з найбільшим контингентом американських військ у Європі. Це ознаменувало собою значні зміни в геополітичній системі Європи.

Читайте також: «У США запропонували створити в Польщі постійні військові бази»

Переговори між Міністерством оборони Польщі та Пентагоном близькі до завершення, залишаються не узгодженими лише окремі деталі.

У вересні глава Канцелярії Президента Польщі Кшиштоф Щерський повідомив, що після переговорів в Білому домі з уповноваженими Ради національної безпеки у Польщі з’явиться Форт Трамп.

Для Польщі було важливо визначити часові рамки американської військової присутності. Зараз вона є ротаційною, щороку Конгрес має ухвалювати резолюцію з цього питання. Це створює ризик того, що американська армія може залишити Польщу через зміни балансу сил у Вашингтоні або стан американсько-російських відносин.

Однак Reuters і «Washington Post» нещодавно з’ясували, що обидві сторони погодилися на формулу «тривалої присутності», що означає розміщення американських військ у Польщі на багато років.

Американські військові у Польщі

Американські військові у Польщі

Загальна кількість американських військ повинна збільшитися на 1-1,5 тис. до 6 тис. осіб. Тільки в трьох європейських країнах їх більше.

Читайте також: «США заблокують Nord Stream 2? Вже є законопроект»

У понеділок міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про те, що його відомство направило запит до США щодо придбання 32 літаків F-35A п’ятого покоління.

Ця ініціатива пов’язана з планами розмістити в майбутньому базу таких літаків американської авіації в Повідзу, поблизу Гнєзно. Це серйозний виклик для Росії, чиї радари не можуть розпізнавати присутності таких літаків. Крім того, в Повідзу протягом двох років НАТО побудує склад зброї. У сусідній Познані має з’явитися штаб дивізії, яка буде розгорнута у Польщі в разі зростання загрози. А в Ласку постійно базуватимуться американські F-16.

Усі ці підрозділи будуть розташовані в Західній Польщі поза досяжністю російських ракет «Іскандер», які розміщено в Калінінградській області. Американці хочуть мати стратегічний резерв у разі нападу зі Сходу.

В Оришу, неподалік від кордону з Литвою, Сполучені Штати керують батальйоном НАТО. Те, що було спочатку реакцією на російську окупацію Криму, тепер стане постійним елементом американської військової присутності в Польщі.

«Іскандер»

«Іскандер»

Уже в наступному році, в рамках маневрів НАТО «Defender 20», американці практикуватимуть перекидання дивізії безпосередньо з США до Польщі. У той же час база ракетного щита в Редзіково в Померанії має досягти повної оперативної спроможності. Це два вражаючі приклади нової якості американської військової присутності в Польщі.

Під час червневого візиту до Вашингтона буде підписано ще кілька важливих документів, які стосуються економічного та енергетичного співробітництва.

Читайте також: «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

За даними американських джерел, мова йде про угоду про співробітництво в галузі ядерної енергетики та збільшення імпорту скрапленого газу із США. Обидва президенти також підпишуть угоду про обмін інформацією про злочинців, один з двох останніх документів, необхідних для скасування віз для поляків, які подорожують до Америки. Рішення з цього питання може бути прийняте наприкінці нинішнього року.

Be the first to comment on "Форт Трамп: Присутність американців у Польщі триватиме"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**