Фонд Корбера: Німці все ще повернуті на Захід, а не на Схід

ОпитуванняОпитування

Незважаючи на те, що минуло 30 років від падіння залізної завіси та вступу країн з Центральної та Східної Європи до Європейського Союзу 15 років тому, Німеччина все ще звернена на Захід, а Східна Європа для неї досі чужа.

Читайте також: «Європа повертається до обов’язкової військової служби»

77% німців вказують на свою приналежність до Західної Європи і лише 12% відчувають себе більш пов’язаними із східною частиною нашого континенту.

«Схід і Захід в Європі все ще чужі одне щодо одного», — заявив президент Фонду Корбер Томас Полсен, коментуючи в середу результати опитування.

Євросоюз

Євросоюз

У оцінці Східної Європи опитування виявило величезні відмінності між жителями Західної Німеччини та колишньої Східної Німеччини. Лише 7% західних німців визнають свої зв’язки зі Східною Європою. На Сході Німеччини цей відсоток значно вищий і становить 32%.

Читайте також: «Handelsblatt: Східна Європа переживає економічне диво»

Чіткий поділ проглядається в особистих стосунках німців із сусідніми країнами. 49% учасників опитування відчувають себе особисто пов’язаними з Францією, а 47% — з Італією. Лише 32% визнають стосунки з Польщею. Трохи більший відсоток (39%) людей, які заявляють про свої стосунки з Польщею, живуть у східній Німеччині, ніж у західній частині країни – 30%. Ще менше німців (16%) відчувають особисті стосунки з Угорщиною.

На запитання, у яких країнах ЄС демократія перебуває під загрозою, 44% респондентів вказали на Угорщину, а 43% — на Польщу, 21% — на Італію та 8% — на Румунію.

Європарламент

Європарламент

Читайте також: «Пов’язані з Росією акаунти в соцмережах сіють незгоду перед виборами до Європарламенту»

62% учасників опитування вважають, що Німеччині слід ввести санкції проти Угорщини та Польщі, включаючи скорочення коштів з бюджету ЄС для цих країн. 30% німців проти таких санкцій, і 5% не мають думки з цього приводу.

 

Be the first to comment on "Фонд Корбера: Німці все ще повернуті на Захід, а не на Схід"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**