ФБР не виявило доказів зв’язку Трампа з Кремлем

ЗМІNew York Times

Демократи вимагають від ФБР оприлюднити матеріали розслідування про зв’язки оточення Трампа з Москвою.

Читайте також: «Влада США офіційно звинуватила Росію в організації хакерських атак»

Слідчі ФБР не знайшли переконливих доказів або прямих зв’язків кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа з російським урядом. Як повідомляє the New York Times, ФБР та розвідка вважають, що злам електронної пошти кандидата в президенти від Демократичної партії Гіларі Клінтон та її однопартійців був спрямований не на підтримку Трампа, а на зрив виборів в цілому.

Відзначається, що протягом літа ФБР вело розслідування російського впливу на президентську гонку у США, вивчаючи можливий зв’язок радників Трампа з російськими фінансовими фігурами та ведучи пошуки осіб, причетних до зламу комп’ютерів демократів. Особлива увага в розслідуванні приділялась пошуку можливого таємного каналу зв’язку між компанією Трампа та російським «Альфа-банком».

Прихильники Клінтон закликають ФБР оприлюднити матеріали у «справі Трампа», навіть не дивлячись на те, що розслідування ще не завершено. Відповідну заяву у своєму листі до бюро зробив, зокрема, лідер демократів у Сенаті Гаррі Рід. На його думку, у ФБР є інформація про зв’язки й тісну співпрацю Трампа та його провідних консультантів з російською стороною. У ФБР, в свою чергу, давати коментарі з цього приводу відмовилися.

вибори в США

Дональд Трамп та Гілларі Клінтон

Представники американських спецслужб, тим часом, вказують, що розслідування було розпочато через очевидний зв’язок деяких радників Трампа з Москвою, однак жодних доказів причетності самого Трампа або кого-небудь з його оточення до російських виборчих операцій виявити не вдалося.

Читайте також: «Політик: Москва може спробувати сфальсифікувати вибори в США»

12 жовтня глава передвиборного штабу кандидата в президенти США Гіларі Клінтон Джон Подеста повідомив, що ФБР розслідує злам його поштового аккаунта в сервісі Gmail, що є частиною більш широкого розслідування кібератак «російської розвідки» проти США. Подеста впевнений, що «не було збігом» те, що листи з його пошти були оприлюднені незабаром після того, як в мережу потрапив відеоролик 2005 року, на якому Трамп хвалиться своїми сексуальними домаганнями жінок.

Він також припустив, що друг кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа і його колишній політичний радник Роджер Стоун спілкувався з засновником WikiLeaks Джуліаном Ассанжем і знав про підготовку публікації викраденого хакерами листування.

клінтон

Президентські вибори в США

Тим часом, у Обами пообіцяли адекватно відповісти на російські кібератаки. 7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес в США.

Читайте також: «Дональд Трамп і Гілларі Клінтон представлять свої партії на виборах»

 

 

 

Be the first to comment on "ФБР не виявило доказів зв’язку Трампа з Кремлем"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**