У 2019 році на всіх очікують важливі зміни

Наступив 2019 рікНаступив 2019 рік

Для батьків грецької філософії найважливіше питання, яке може поставити людина, стосувалося arché — першопричини усього буття. Arché означає принцип реальності, але також і владу (звідси анархія, тобто стан без arché, без влади та встановлених правил). Грецькі філософи були переконані, що ми здатні інтелектуально пізнавати навколишні реалії, створювати концепції та принципи, які можуть тлумачити світ.

Здається, все вказує на те, що 2019 рік буде незвично філософським роком, оскільки багато різних подій або процесів, які відбуватимуться, матимуть одну спільну рису: буде спроба формування і встановлення нових правил буття, відбудеться пошук підвалин нового суспільного порядку.

Генетичні експерименти з людськими ембріонами змушують нас знову поставити питання про принципи, яких має дотримуватися наука і які повинні її обмежувати. Те ж саме стосується соціальних медіа, які на наших очах не тільки змінюють спосіб життя мільйонів людей у ​​всьому світі, але й повністю переформатовують публічні дебати. Чи постануть правила, які упорядкують Інтернет, розвиток ІТ-технологій та соціальних мереж?

У міжнародній політиці також будуть сформовані нові підходи. Ми побачимо, чи вдасться Дональду Трампу створити новий порядок або ми будемо лише свідками демонтажу старого світу, заснованого на примусовому експорті ліберальної демократії та вірі в позитивізм.

Ми також дізнаємося, в якому стані залишиться Європейський Союз після Брекситу та після виборів до Європарламенту, що може спричинити виникнення абсолютно нового балансу сил — розпадеться союз соціал-демократів і християнських демократів, що прокладе шлях до подальшого розгортання «правого ренесансу» у Європі. Поки що ліберальні політсили призвели до кризи довіри до європейських еліт та інституцій, закінчення якої не видно кінця.

На Україну очікують подвійні вибори — президентські та парламентські. Від того, кого оберуть, залежить питання, на яких засадах буде розвиватися наша держава. На націєтворчих — у разі обрання Руслана Кошулинського на президентських виборах та ВО «Свобода» — на парламентських або на олігархічних засадах — у будь-якому іншому випадку.

Чи буде нарешті покарано абсолютне зло, в яке добровільно перетворилася Росія? Деякі натяки ми можемо спостерігати вже на самому початку Нового року.

 

 

Be the first to comment on "У 2019 році на всіх очікують важливі зміни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**