У єгипетській гробниці знайшли незвичні артефакти

Єгипетська гробницяЄгипетська гробниця

Археологи відкрили давню єгипетську гробницю, якій біля 3000 років. У саркофазі містилося багато добре збережених мумій. Там також знайшли кілька різнокольорових статуй, відомих, як Ушабті (спеціальні фігурки, що зображують людей, як правило, зі схрещеними на грудях руками або з будь-якими знаряддями праці).

Читайте також: «Археологи в Єгипті знайшли майстерню для муміфікації, якій 2500 років»

Гробниця, наповнена незвичними артефактами, була виявлена єгипетськими та французькими археологами поблизу некрополя Ель-Асасеф біля міста Луксор, що знаходиться на півдні Єгипту. Варто зазначити, що, починаючи з ХІХ ст., могилу вже кілька разів розкопували, однак археологи щоразу відкривали нові артефакти, які стосуються стародавньої єгипетської цивілізації.

Серед нових відкриттів саркофаг Поую, тобто жінки, яка, ймовірно жила під час правління вісімнадцятої династії. Саркофаг було відкрито 24 листопада, і археологи та представники ЗМІ побачили добре збережену мумію.

Єгипет

Єгипет

Другий саркофаг був відкритий французами. У ньому зберігалися останки То-Іркет-Іф — жерця, який стежив за бальзамуванням кількох фараонів. Всередині гробниці дослідники також виявили кілька мумій, які не мали своїх саркофагів. Експерти вважають, що це, ймовірно, останки членів родин важливих єгипетських чиновників.

Читайте також: «Археологи розкрили таємницю мексиканської «башти черепів»

Крім саркофагів, група археологів також виявила незвичні артефакти, такі як 1000 статуй Ушабті, виготовлених з дерева та глини. Згідно з уявленнями давніх єгиптян, фігури повинні були служити мертвим, якщо в загробному житті була необхідність виконувати фізичну роботу. Археологи вважають, що некрополь Ель-Асасеф був місцем поховання для сімей та найближчого оточення фараонів Єгипту, яких зазвичай хоронили у знаменитій Долині царів.

Археологи за роботою

Археологи за роботою

Be the first to comment on "У єгипетській гробниці знайшли незвичні артефакти"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**