У Європі зростає число ризикових кредитів

«Deutsche Welle»«Deutsche Welle»

Пройшло десять років від часу останньої фінансової кризи. Чи може вона статися знову? Прогнози не викликають оптимізму, — читаємо на сайті «Deutsche Welle». Європейська банківська організація оцінює суму ризикових кредитів у європейських банках в 813 мільярдів євро. Найгірша ситуація склалася на півдні Європи.

Читайте також: «Британські банки «відмивали» російські гроші»

Про розрахунки Європейського банківського органу повідомив «Bild». Газета послалася на відповідь Федерального міністерства фінансів на запитання у цій справі, яке надіслала фракція Вільної демократичної партії (FDP) у Бундестазі.

За даними Міністерства, сума ризикових кредитів знаходиться на рівні, який можна порівняти з великою фінансовою кризою, що трапилася десять років тому. Вони загрожують не тільки окремим банкам, але й можуть похитнути всю європейську банківську систему.

«Як і десять років тому більшість ризикових кредитів стосується ринку нерухомості, — пише «Bild». Найгірша ситуація в даний час склалася на півдні Європи — в Греції, на Кіпрі, Італії та Португалії. У грецьких банках ризикованими на даний час вважаються 44,9% кредитів, на Кіпрі — 38,9%, а в Італії сума таких кредитів становить 186,7 мільярда доларів.

Читайте також: «Китайські банки почали виводити гроші з Росії»

У ЄС зростає об'єм ризикових кредитів

У ЄС зростає об’єм ризикових кредитів

Наприклад, набагато краще виглядає ситуація в Німеччині. Сума ризикових кредитів там становить 49,6 млрд євро, тобто 1,9% позик, наданих банками.

У червні, після зустрічі з канцлером Німеччини, президент Франції Еммануель Maкрон оголосив, що Париж і Берлін хочуть створити спільний бюджет єврозони, Меркель заявила, що «відкриває нову главу» в реформах Європейського Союзу.

На її думку, бюджет країн єврозони буде використовуватися для інвестування та зменшення диспропорцій між країнами Співтовариства. Мета запровадження бюджету валютного союзу також полягає в тому, щоб захистити країни єврозони від криз.

Меркель застерегла, що поки дійде до формування бюджету, необхідно знизити ризики, пов’язані зі станом європейських банків.

МВФ

МВФ

Читайте також: «МВФ: Світова економіка відновлюється, долар буде схильний до інфляції»

За словами Еммануеля Макрона, бюджет єврозони може почати функціонувати вже в 2021 році.

Be the first to comment on "У Європі зростає число ризикових кредитів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**