У Європі арештували трьох українських хакерів

«Wall Street Journal»«Wall Street Journal»

Міністерство юстиції США повідомило про арешт у Європі трьох українців, звинувачених у керівництві міжнародною хакерською групою. «Wall Street Journal» пише про те, що кіберзлочинці спричинити втрати у десятки мільйонів доларів. Хакери викрадали дані платіжних карток клієнтів. До їхніх рук потрапили конфіденційні дані біля п’ятнадцяти мільйонів осіб.

Читайте також: «Російські хакери націлилися на Данію»

Відповідно до опублікованих кримінальних матеріалів, кожному з чоловіків було пред’явлено обвинувачення в 26 епізодах, у тому числі в телекомунікаційному шахрайстві, хакерстві, крадіжці особистих даних.

Двох українців було затримано в січні представниками правоохоронних органів Польщі та Німеччини. Один з них досі перебуває у Польщі, а Сполучені Штати планують подати заявку щодо його екстрадиції, — повідомляє «WSJ». Третій чоловік був арештований у червні в Іспанії, і на нього також чекає екстрадиція.

Міністерство юстиції США

Міністерство юстиції США

На думку американської влади, через масштаби шкоди, заподіяною їхньою хакерською діяльністю, чоловікам загрожує до десяти років ув’язнення.

Читайте також: «МЗС Чехії зламали проросійські хакери»

Сторона обвинувачення стверджує, що українці належать до міжнародної злочинної групи, що базується у Східній Європі та відома як FIN7 або Carbanak Group.

Злочинна група при проникненні до корпоративних мереж використовувала досить відомі техніки, наприклад, відправлення до працівників компаній електронних листів із зараженими посиланнями, — пише «WSJ». Хакери іноді телефонували до співробітників та переконували їх відкривати посилання, і через програмне забезпечення «Карбанак» крали дані про платежі клієнтів компанії.

Кібератака

Кібератака

Понад 100 американських компаній стали жертвами нападів хакерської групи, в тому числі готелі та заклади громадського харчування. Загалом злочинцями було одержано дані біля 15 мільйонів клієнтів. Вкрадену інформацію вони виставляли на продаж в Інтернеті.

Читайте також: «Хакери зламали енергетичні мережі в США та Європі»

За даними Міністерства юстиції, група FIN7 також здійснювала атаки на компанії у Великій Британії, Австралії та Франції.

Be the first to comment on "У Європі арештували трьох українських хакерів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**