У Японії хронічне недосипання стало серйозною проблемою для економіки

ЯпонціЯпонці

Японія бореться з епідемією недосипання. Економіка країни може загальмуватися через хронічну втому співробітників, тому дедалі частіше запроваджуються винагороди за висипання.

Читайте також: «Японія має намір провести з РФ переговори щодо повернення Курил»

Через недосипання працівників японська економіка може втрачати до $138 млрд щорічно. Місцева влада почала шукати шляхи вирішення цієї проблеми. Відомо, що японці належать до народів світу, які найменше сплять. Наприклад, нещодавні дослідження показали, що японці сплять в середньому 6 годин 45 хвилин на добу, що є найменшим показником серед представників 28 націй. Відсутність сну є серйозною проблемою, оскільки сприяє допущенню помилок на роботі, підвищує роздратування, сповільнює рефлекси і є дуже нездоровим явищем. Дослідження, проведене за замовленням корпорації Rand, показало, що Японія щорічно втрачає 2,28% ВВП ($138 млрд) через недосипання своїх громадян. Для порівняння, Німеччина втрачає лише 1,56% ($60 млрд).

Токіо

Токіо

Читайте також: «Японія розгнівана візитом Медведєва на Курильські острови»

Японські компанії розуміють загрозу, яку становить дана проблема, і дедалі більше з них починають пропонувати своїм співробітникам спеціальні місця для дрімоти. У численних офісах ІТ-компанії Nextbeat вже створено спальні — окремо для чоловіків та жінок. Метою цих приміщень є надання співробітникам можливості подрімати. Заносити до таких спалень електронні пристрої, наприклад смартфони або ноутбуки, — суворо заборонено.

За словами члена ради директорів Nextbeat Еміко Сумікава, сон може сприяти поліпшенню продуктивності не менше, ніж збалансована дієта та фізичні вправи. Проте місця для дрімоти — це не все. Багато компаній втручаються в приватне життя співробітників, пропонуючи їм фінансові стимули в обмін на використання програми для моніторингу сну, яка має проконтролювати, що вони сплять принаймні 6 годин на добу.

Японські острови

Японські острови

Читайте також: «Японський міністр відмовився від своїх слів про Гітлера»

З дефіцитом сну в Японії борються не тільки місцеві компанії. Японський уряд вже багато років займається проблемою підвищеної смертності японців від перепрацювання і намагається заохотити громадян мати більше вільного часу. Наприклад, влітку 2018 року почалася кампанія «блискучих понеділків», під час якої компанії закликали співробітників не працювати вранці.

 

 

Be the first to comment on "У Японії хронічне недосипання стало серйозною проблемою для економіки"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**