У Японії стратили керівника секти «Аум Синрикьо» та шістьох його поплічників

Сьоко АсахараСьоко Асахара

У Японії виконано перший смертний вирок щодо винних в газовій атаці зарином в токійському метро в 1995 році. Був страчений лідер секти Сьоко Асахара, а за ним шестеро його поплічників.

Читайте також: «Японський міністр відмовився від своїх слів про Гітлера»

Сьоко Асахара (справжнє ім’я Тідзуо Мацумото) був одним із 13 злочинців, засуджених до смертної кари під час судового розгляду після газової атаки в токійському метрополітені 20 березня 1995 року.

Група членів секти «Аум Сінрікьо» («Верховна Правда») розприскувала у поїздах метрополітену на станції Касумігасекі зарин — бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії. Напад було здійснено в годину пік — о 7-й ранку, коли у метро перебуває найбільше людей, які їдуть на роботу.

Внаслідок діяльності секти загинуло 12 людей, а постраждало понад 5000.

На сьогоднішній день багато пасажирів, які тоді вдихнули зарин, вимушені мати справу з наслідками отруєння. Вони страждають від депресії, утруднення дихання, навіть від пошкодження мозку.

Токійський метрополітен

Токійський метрополітен

Усі члени секти, які брали участь у нападі, були засуджені до смертної кари або до довічного ув’язнення. Найвищу міру покарання одержали 13 з них. Сьогодні, через 23 роки від дня злочину, було виконано перший вирок. На смертну кару очікують ще 6 осіб.

Читайте також: «Японія направила Росії протест через Курили»

Секта стала темою гострої полеміки в кінці 1980-х після звинувачень в обмані новачків і утриманні членів групи проти їх волі і примушенні їх жертвувати гроші. У листопаді 1989 року члени секти вбили сім’ю юриста Цуцумі Сакамото, який працював над підготовкою масового судового позову проти секти.

У 1990-ті роки «Аум Сінрікьо» мала свої центри в Нью-Йорку, Бонні та на Шрі-Ланці.

22-23 березня 1995 року японська поліція провела два обшуки в будівлях секти. У результаті були виявлені компоненти хімічної та біологічної зброї (збудники сибірської виразки і геморагічної лихоманки Ебола), а також військовий вертоліт Мі-17. Вірус Ебола був привезений в 1994 році з Заїру. Запасів хімічних речовин було достатньо для виготовлення такої кількості зарину, щоб убити 4 мільйони осіб. Прокурори стверджували, що Асахара був попереджений про підготовку облави поліції інформатором і віддав наказ про заринову атаку в центрі Токіо, маючи на меті відвернути увагу від «Аум Сінрікьо». План провалився, і поліція провела обшуки у відділеннях «Аум Сінрікьо» по всій країні.

Токіо

Токіо

Читайте також: «Цього року Японія прийняла трьох мігрантів»

Нині «Аум Сінрікьо» зараховано до числа терористичних організацій і заборонено в Євросоюзі, США, Канаді та багатьох інших країнах.

Be the first to comment on "У Японії стратили керівника секти «Аум Синрикьо» та шістьох його поплічників"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**