У Чорнобилі запрацювала перша сонячна електростанція

Сонячна електростанція може покрити потреби села середнього розміруСонячна електростанція може покрити потреби села середнього розміру

Нова електростанція розташована на відстані лише сотні метрів від нового «саркофагу» — гігантського металевого купола, що герметизує залишки Чорнобильської АЕС після аварії 1986 року — найгіршої ядерної катастрофи у світі.

Читайте також: «В Японії почалася дезактивація міста, забрудненого аварією на АЕС «Фукусіма – 1»

«Ця сонячна електростанція може покрити потреби села середнього розміру, або близько 2000 квартир», — повідомив AFP голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін.

На площі 1,6 га (розмір двох футбольних полів) розміщено близько 3800 фотоелектричних панелей. На втілення проекту було витрачено мільйон євро, він має окупитися протягом семи років.

Кількість сонячного світла «тут така ж, як на півдні Німеччини», — говорить Варягін.

«Цю територію, очевидно, не можна використовувати для сільського господарства, але вона цілком підходить для інноваційних та наукових проектів», — повідомив AFP міністр охорони навколишнього середовища України Остап Семерак та один із ініціаторів розміщення сонячних проектів у Чорнобилі.

На Чорнобильській АЕС у 1986 році трапилась катастрофа

На Чорнобильській АЕС у 1986 році трапилась катастрофа

Установка величезного купола над руїнами пошкодженого реактора трохи більше року тому дозволила реалізувати сонячний проект, оскільки сонячні панелі закріплюються на бетонних блоках, а не на землі. «Грунт залишається забрудненим», — пояснює Варягін, фірма якого є спільним підприємством української компанії Rodina Energy Group та німецької Enerparc AG.

«Ми не можемо свердлити або копати тут через суворі правила безпеки», — говорить він.

Читайте також: «До Франції потрапили радіоактивні гриби з Білорусі»

У минулому році консорціум завершив будівництво 4,2-мегаватної сонячної електростанції в забрудненій зоні в сусідній Білорусі, недалеко від Чорнобиля.

Українська влада запропонувала інвесторам близько 2500 га (25 квадратних кілометрів) для будівництва сонячних електростанцій у Чорнобилі.

За інформацією Олени Ковальчук, прес-секретаря Державної адміністрації по Чорнобильській зоні, Київ отримав близько 60 пропозицій від іноземних компаній — у тому числі американських, китайських, данських та французьких, які розглядають можливість своєї участі у проектах в цьому районі.

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська АЕС

Інвесторів приваблює ціна, котру Україна встановила для сонячної електроенергії та яка «в середньому на 50% вища від тієї, що існує в Європі», — сказав Олександр Харченко, виконавчий директор Центру досліджень енергетики.

Він додає, що дешева земля та близькість до електромереж робить Чорнобиль особливо привабливим.

«Дуже важливо мати гарантії, що робота в Чорнобильській зоні буде безпечною», — говорить Антон Усов, радник Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Читайте також: «Українські АЕС працюватимуть на американському паливі»

На даний час цей банк не планує ніяких інвестицій в Україну в цій галузі.

Be the first to comment on "У Чорнобилі запрацювала перша сонячна електростанція"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**