У Чехії відкриють новий розвідувальний центр НАТО

НАТОНАТО

У Чеській Республіці буде створено спеціальний Центр розвідки Чехії та НАТО. У ньому будуть опрацьовуватися дані від супутників та радарів НАТО, — повідомляє прес-секретар військової розвідки Чехії Альжбєта Рітхофова.

Читайте також: «Чехія розблокувала голосування щодо ратифікації угоди Україна-ЄС»

«Центр буде відкрито 1 липня, а повна його функціональність повинна бути досягнута до кінця 2019 року», — сказав начальник військової розвідки Ян Бероун.

Витрати покриватимуться з бюджету Міністерства оборони. Щоденна газета Pravo, яка першою написала про плани зі створення Центру, каже, що він буде коштувати кілька сотень мільйонів крон, або десятки мільйонів євро.

Мапа Чехії

Мапа Чехії

Читайте також: «Чехія відмовилася приймати біженців до вересня»

Центр опрацьовуватиме супутникові знімки, які можуть використовуватися іноземними військовими місіями. Агенція CTK пише, що робота Центру може також служити для цивільної мети. Наприклад, супутникові дані можуть допомогти усунути наслідки стихійних лих.

Центр матиме можливість використовувати дані супутників з найвищим рівнем розширення. Це дозволятиме навіть встановити, чи транспортний засіб, що рухається є військовим.

Читайте також: «У Чехії стрімко зростає число українців, які звертаються за дозволами на працевлаштування»

«Технологічно ми приєднаємося до світових лідерів. Лише кілька країн у світі мають таке обладнання та можливості», — сказав газеті Pravo один з анонімних експертів, який працюватиме в новому центрі.

Прага

Прага

Be the first to comment on "У Чехії відкриють новий розвідувальний центр НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**