У центрі Стокгольма затримано російського шпигуна

Даніель СтенлінгДаніель Стенлінг

Служба безпеки Швеції SAPO проінформувала у середу про затримання особи, підозрюваної в шпигунстві на користь Росії. Її затримання відбувся у вівторок увечері під час зустрічі в центрі Стокгольма.

Читайте також: «Швеція готова до можливого втручання Росії у вибори — служба безпеки»

«Ця особа підозрюється в незаконній розвідувальній діяльності проти Швеції. Її завербував агент російських спецслужб, котрий працює в Швеції як дипломат», — розповів начальник відділу контррозвідки SAPO Даніель Стенлінг.

Герб SAPO

Герб SAPO

За даними шведських спецслужб, злочинна діяльність тривала щонайменше від 2017 року. Затримана людина працює в шведській високотехнологічній галузі. Вона займається питаннями, що становлять інтерес для іноземних спецслужб.

Як зазначає SAPO в прес-релізі, загрози, спрямовані проти Швеції, більш серйозні, ніж кілька років тому. «Вони включають дедалі більш складні кібер-атаки, і в той же час проводяться традиційні зустрічі для вербування шпигунів. Ця комбінація дозволяє широкомасштабний збір таємної інформації», — підкреслює Стенлінг.

Читайте також: «Росія прагне утримати Швецію поза межами НАТО»

SAPO відмовився надати додаткову інформацію про затримання російського шпигуна. Прокурор має час до п’ятниці для винесення рішення про його арешт.

Стокгольм

Стокгольм

Be the first to comment on "У центрі Стокгольма затримано російського шпигуна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**