У Франції у справі Магнітського заморожені мільйони євро на банківських рахунках

99

У Франції в рамках розслідування шахрайської схеми, розкритою покійним юристом фонду Hermitage Capital Сергієм Магнітським, заморожено кілька мільйонів євро на банківських рахунках. Про це повідомляє Reuters. Справу веде колегія з трьох суддів на чолі з Рено ван Рюімбеком.

Відомо також, що у справі заарештована і допитана підозрювана — уродженка Росії.

Розслідування було розпочате за заявою Hermitage Capital. Фонд представив свідчення того, що частина грошей, розкрадання яких з російського бюджету розкрив Магнітський, була виведена у Францію та Люксембург.

Наприкінці травня The Times повідомила, що у Франції розслідуються обставини, у зв’язку з якими свідок у справі Магнітського, бізнесмен Алєксандр Перепиличний, за кілька днів до своєї раптової смерті, що сталася в листопаді 2012 року в англійському графстві Суррей, забронював в Парижі два номери в п’ятизіркових готелях. У середині травня коронерський суд Суррея встановив, що Перепиличний, найімовірніше, був отруєний. Щоб виключити помилку, суд призначив ряд додаткових токсикологічних досліджень.

Перепелічний був одним з ключових свідків у справі «групи Клюєва», яку підозрюють у причетності до податкових злочинів і до загибелі Магнітського. Кримінальний авторитет Д. Клюєв вважається одним з головних фігурантів «досьє Магнітського».

У 2012 році швейцарська прокуратура почала розслідування за низкою рахунків російських чиновників у банку Credit Suisse. Тоді Перепиличний, як стверджувалося, надав наглядовому відомству і Hermitage Capital документи компаній, рахунки, дані про трансакції та іншу інформацію, необхідну для початку розслідування.

Be the first to comment on "У Франції у справі Магнітського заморожені мільйони євро на банківських рахунках"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**