У Франції призначили нагороду тому, хто розшифрує напис на скелі

Напис на скеліНапис на скелі

Місто Плугастель у Бретані пропонує нагороду в 2000 євро за допомогу в розшифровці знайденого на скелі напису, якому 230 років.

Читайте також «Археологи знайшли в Хорватії старовинний портовий склад, якому 2000 років»

Дотепер ніхто не міг витлумачити значення напису, знайденого кілька років тому на скелі біля м. Плугастель в Бретані. За даними Бі-Бі-Сі, однометрова скеля розташована на відокремленому пляжі в бухті, доступній лише під час відливу. На додаток до звичайних літер там також є зворотні символи, або скандинавські O.

У 20 рядках тексту присутні дві дати: 1786 і 1787. На скелі можна побачити зображення корабля з вітрилами, кермом та короноване серце.

Спроби інтерпретувати текст з боку місцевих експертів зазнали невдачі. Деякі фахівці стверджують, що мова, якою було зроблені написи, це старобретонська або баскська.

Бретань

Бретань

Читайте також «Археологи в Єгипті знайшли майстерню для муміфікації, якій 2500 років»

У тексті можна чітко прочитати: «ROC AR B … DRE AR GRIO SE EVELOH AR VIRIONES BAOAVEL» і «BRITTER: BRISBVILAR … FROIK … AL».

Згідно з однією із теорій, у тексті йдеться про захисні споруди, які будувалися в той час. У 80-х роках XVIII століття там було зведено форти та бойові шанці, залишки яких збереглися дотепер. Задачею цих споруд був захист Брестської затоки, оскільки до 1783 року Франція і Англія перебували у стані війни.

«Ми запитували істориків і археологів з усього світу, але ніхто не зміг розгадати таємницю цієї скелі, — говорить мер Плугастеля Домінік Кап. — Тому ми подумали, що, можливо, в світі є люди, які мають необхідні експертні знання. І ми вирішили організувати конкурс».

Бретань на мапі Франції

Бретань на мапі Франції

Особам, які зареєструються в мерії Плугастеля, щоб взяти участь в розгадуванні загадки, будуть надіслані фотографії напису.

Читайте також «У Судані виявили незвичайні поховання, які нараховують 6 тис. років»

Понад сотня людей вже висловила готовність спробувати розгадати цю таємницю. У листопаді команда експертів обере найбільш вірогідну інтерпретацію напису.

 

 

 

Be the first to comment on "У Франції призначили нагороду тому, хто розшифрує напис на скелі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**