У Франції побоюються, що після Каталонії незалежність може вимагати Корсика

ПарижПариж

В очікуванні декларації про незалежності Каталонії, автономної області на північному сході Іспанії, французькі коментатори замислюються, а якщо незалежності вимагатиме Корсика, а потім Бретань і Ельзас?

Читайте також: «Франція вимагає припинення переговорів ЄС з США про вільну торгівлю»

«Інституції ЄС, які не мають демократичної легітимності, проголошували над головами держав «Європу регіонів», і тим самим внесли значний вклад в заохочення сепаратистських тенденцій», — розповів телеканалу BFM фахівець з Піренейського півострова, історик Крістоф Баррет.

Він звернув увагу на інші потенційні «гарячі точки», якими, на його думку, є Корсика у Франції, Фландрія в Бельгії та Паданія в Італії.

На думку політолога з Барселони Ксав’єра Казалса, Каталонія є «призмою європейських протиріч і відображенням напруженості в Європі».

Французькі спостерігачі нагадують про діяльність незалежницьких партій та груп в Бретані та Ельзасі. У Бретані є кілька невеликих організацій, таких як Jeune Bretagne (Молода Бретань). А Фронт Визволення Бретані у минулому вдавався до терористичних атак. У свою чергу, в Ельзасі діють «регіональні групи», такі як ADA (Найперше Ельзас). У деяких дитячих садках до дітей звертаються виключно ельзаським діалектом німецької мови.

Руссільон, історична область Франції, розташована на березі Середземного моря, для багатьох з її мешканців є «Північною Каталонією». Там діє партія Oui au Pays Catalan («Так» для Каталонського краю»), яка не вимагає незалежності, але хоче особливого статусу для регіону.

Кілька тисяч людей в іспанській Барселоні вийшли на акцію протесту

Кілька тисяч людей в іспанській Барселоні вийшли на акцію протесту

Координатор партії Хорді Віра, якого цитує сайт тижневика «L’Express», говорить, що «жорстокість іспанської поліції (в ході недільного референдуму в Каталонії) нагадує франкізм». Він повідомив, що його організація звернулася до ЄС з пропозицією розпочати процедуру введення санкцій проти Іспанії.

Читайте також: «Каталонія прагне незалежності»

На думку деяких спостерігачів, каталонський сепаратизм може викликати «колапс структури європейських країн».

Коментатор радіо Europe 1 нагадав у середу вранці, що «Іспанія вже давно бореться з сепаратизмом частини баскського суспільства», і тепер, після недільного референдуму про незалежність Каталонії, має справу з кризою, ймовірно, ще більш небезпечною, ніж спроба військового перевороту в 1981 році». Журналіст пише, що в нинішньому стані напруженості важко уявити собі переговори між Мадридом і Барселоною, і згадав можливість посередництва ЄС.

Каталонський політолог Габріель Коломе вважає, що «незалежна Каталонія в Європейському Союзі є кульмінацією стратегії» глави уряду регіону Карлеса Пучемона. «Опитування все пояснює. Якщо майбутня незалежна Каталонія не зможе стати невід’ємною частиною ЄС, то підтримка незалежності скорочується вдвічі з 41% до 20%», — пише Коломе на сторінках газети Le Monde.

Каталонія

Каталонія

Спеціальний кореспондент газети Le Figaro в Барселоні Матьє де Тайлак звертає увагу, що «втягнення європейських інституцій і партнерів до каталонського спору є традиційним прагненням прихильників незалежності. Принцип арбітражу зрівняв би символічні регіональні установи з владою країни, до якої вони належать за законом».

Читайте також: «У Барселоні тисячі людей протестували проти відділення Каталонії»

Be the first to comment on "У Франції побоюються, що після Каталонії незалежність може вимагати Корсика"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**