У Франції заарештували одного з найбільш розшукуваних джихадистів

Пітер ШеріфПітер Шеріф

Один з найбільш розшукуваних джихадистів у світі Пітер Шеріф у четвер потрапив до французької в’язниці. Чоловік втік після засудження його в 2011 році на п’ять років позбавлення волі за участь у війні в Іракові. Тепер йому пред’явлено звинувачення в рамках нового розслідування.

Читайте також: «США визнали Росію спонсором світового тероризму»

36-річний терорист був затриманий 16 грудня в Джібуті, після чого його було депортовано до Франції. Пітер Шеріф, людина з оточення братів Куачі — організаторів атаки на сатиричний тижневик «Шарлі Хебдо» у 2015 році, був переданий Паризькій прокуратурі в ніч з середи на четвер.

За даними влади Джибуті, чоловік прибув до цієї країни морем з Ємену через місто Обок, яке знаходиться на узбережжі. Він мав з собою підроблені документи.

Агентство AFP вважає арешт Шеріфа успіхом антитерористичних служб, які розшукували цього злочинця з часу його зникнення в останній день судового розгляду в Парижі в 2011 році, коли він був засуджений до п’яти років в’язниці за діяльність в рядах «Аль-Каїди».

Вибуховий пристрій

Вибуховий пристрій

У четвер джихадист також почув нові звинувачення у приналежності до терористичної організації, але про них ЗМІ не було надано жодних деталей. Згідно з неофіційними джерелами, справа стосується перебування Шеріфа в Ємені та його діяльності в складі «Аль-Каїди» Аравійського півострова (AQAP).

Читайте також: «У Берліні заарештували терориста з Росії»

Західні розвідувальні служби та французьке правосуддя вважають Шеріфа потенційно цінним джерелом інформації. Деякі ЗМІ вказували на нього, як на «можливого замовника» атак на редакцію «Шарлі Хебдо» та паризької кошерної продовольчої крамниці, які відбулися у січні 2015 року. У результаті було вбито 17 осіб.

«Затримання Пітера Шеріфа — дуже гарна новина, тому що цей терорист зіграв важливу роль у плануванні нападу на «Шарлі Хебдо», — заявив радіо RTL міністр оборони Франції Флоренс Парлі.

Два напади у січні 2015 року розпочали безпрецедентну хвилю джихадських нападів у Франції. Проте Шеріф ще не почув звинувачень з цього приводу. Вперше Шеріф був затриманий в Іраку наприкінці 2004 року. За діяльність в рядах «Аль-Каїди» він був засуджений на 15 років ув’язнення. У березні 2007 року він втік з іракської в’язниці, звідки відправився до Сирії. Через рік був схоплений там французами та екстрадований до Франції.

Члени «Аль-Каїди»

Члени «Аль-Каїди»

Читайте також: «Терористи стратили «найкращого на планеті» конструктора бомб»

Оскільки щодо нього не було застосовано відповідних заходів утримання, він зник у березні 2011 року, а потім з’явився у Ємені. Відтоді Пітера Шеріфа розшукували спецслужби.

 

 

Be the first to comment on "У Франції заарештували одного з найбільш розшукуваних джихадистів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**