У Тунісі обрали свого Зеленського

Каїс СаїдКаїс Саїд

Маючи велику підтримку на виборах та відсутність партійного досвіду, він нагадує нинішнього лідера України. Проте Каїс Саїд — ще більший противник політичної реальності.

Читайте також: «У Тунісі підірвано автобус президента»

У другому турі президентських виборів у Тунісі Саїд здобув 72,7% голосів (у квітні Володимир Зеленський в Україні одержав на 0,5% більше). Ввін переміг харизматичного бізнесмена з медіа-галузі Набіла Каруні, який майже всю виборчу кампанію провів за ґратами через звинувачення у корупції.

61-річний Каїс Саїд не має харизми, розмовляє як робот і на арабській літературній мові, а не на туніському діалекті, який звучить на вулицях. Він був юристом і викладачем протягом усього свого професійного життя та походить із родини з багатими інтелектуальними традиціями.

Туристичний Туніс

Туристичний Туніс

Професору Саїду вдалося стати опонентом істеблішменту під дуже консервативними гаслами в галузі звичаїв та права та лівими гаслами в соціальних питаннях. Його підтримали і ісламістська партія Nahda, і ліві угрупування. «Вони незгідні з тим, що є. Вони хочуть сісти в новий поїзд», — каже Месауд Ромзані, провідний туніський правозахисник. Він додає, що Саїд здобув підтримку, оскільки не має політичного минулого та є безпартійним.

Революція не виправдала сподівань тунісців. Безробіття перевищує 15% і є вдвічі більшим серед випускників університетів. Туніс — одна з небагатьох країн, в якій вища освіта зменшує шанси на працевлаштування — наголошує Світовий банк. Це стосується не столиці та прибережних міст, які живуть з туризму, а внутрішніх районів. Саме там розпочався бунт проти Бена Алі, який став провісником так званої Арабської весни.

Туніс на мапі

Туніс на мапі

Читайте також: «Der Spiegel: Поліція підозрює в скоєнні нападу в Берліні громадянина Тунісу»

«Він є представником нового консерватизму, противником багатьох існуючих інституцій. Молоді люди, які найбільше його підтримували, набагато консервативніші, ніж вони були роки тому», — додає Ромзані, на думку якого Саїд не матиме шансів перевернути систему. Роль президента у Тунісі значно менша, ніж прем’єр-міністра. Нещодавно на парламентських виборах перемогла Нагада — перша в світі ісламістська партія, яка виступає за відокремлення держави від ісламських інституцій. Традиційно для керування країною потрібна коаліція декількох партій.

 

Be the first to comment on "У Тунісі обрали свого Зеленського"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**