У трудове рабство до росіян потрапили понад 400 українців — експерт

громадська діячкаМарія Томак

Понад 400 громадян України потрапили в трудове рабство в Росії, де в разі відмови від роботи вони можуть бути засуджені за нібито незаконні дії до 8 років в’язниці.

Читайте також: «Гібридні війни гібридної Росії»

Про це в ефірі Громадського повідомила Марія Томак, координатор проекту «Медійна ініціатива за права людини».

«Росія не вважає обов’язком повідомляти Україну про затримання її громадян, хоча це є порушенням норм. Саме тому про чіткі цифри потерпілих говорити складно. На жаль, реальність така, що українці десятками їдуть заробляти гроші в Росію і не повертаються», — сказала Томак.

Наразі відомо про 400 громадян України, які стали жертвами цієї схеми. Водночас Росія повідомляє про більш ніж 2000 засуджених українських громадян. За її словами, причина масового виїзду на заробітки полягає в недооціненні людьми ризиків, у нестачі грошей та загальній кризі в Україні.

трудівники

Заробітчани

Згідно з повідомленням, зараз вже змінилися три види оголошень про «роботу».

Читайте також: «Військове угруповання Росії в Криму постійно збільшується»

«Оголошення розміщують в метро, розносять кур’єри, водії. Схема дій така: людина телефонує на гарячу лінію, зустрічається з «рекрутером». Людині дуже швидко купують квиток до Москви та дають смартфон. І потім відправляють», — розповіла правозахисниця, додавши, що по прибутті до Росії у заробітчанина або відбирають документи, або він не має коштів на повернення в Україну.

«Дуже рідко коли вдається втекти. Коли людина намагається зателефонувати родичам та повідомити про небезпеку, наступного дня її затримують. Тобто це свідчить про прослуховування. Сотні наших громадян або в СІЗО, або в колоніях. Їх засуджують до 7-8 років. Остання інформація була, що людину засудили до 15 років позбавлення волі», — наголосила експерт.

За словами Томак, люди з усіх регіонів України потрапляють у трудове рабство, де вимушені торгувати наркотиками або іншими забороненими речами.

Читайте також: «Gazeta Wyborcza: Росія готувала антинатовські протести в Польщі»

заробітчанство

Українці десятками їдуть заробляти гроші в Росію і не повертаються

 

 

 

Be the first to comment on "У трудове рабство до росіян потрапили понад 400 українців — експерт"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**