У Тбілісі відбулися «наркотичні заворушення»

У Грузії виступають за легалізацію наркотиківУ Грузії виступають за легалізацію наркотиків

Поки в центрі столиці Грузії демонстранти танцювали, вимахуючи пакетиками з наркотиками, кілька тисяч молодих людей вимагали відставки уряду.

Читайте також: «Експерт пояснив, чому Грузія отримала безвіз раніше України»

Демонстрації розпочалися з суботніх рейдів поліції по двох найпопулярніших нічних клубах в Тбілісі: «Галерея» та «Базіані». Міліціонери заарештували вісім дилерів, але під час акції дійшло до сутичок з молоддю, в результаті чого було затримано 70 осіб.

Поліція пояснила, що вона здійснювала рейди по місцям продажу нової наркотичної речовини мефедрон (заборонена в ЄС), після вживання якої в Тбілісі вже померло п’ятеро осіб. Проте відвідувачі клубів вийшли на вулиці, а згодом до них приєдналися ще кілька тисяч інших. Маніфестанти дійшли до будівлі парламенту, і там почали танцювати (з клубів принесли музичну апаратуру). Натовп, вимахуючи пакетиками з білим порошком, вимагав спочатку легалізації марихуани, а потім відставки уряду.

Нічний клуб в Грузії

Нічний клуб в Грузії

Вранці демонстранти розійшлися, але повернулися у неділю ввечері. Проте в центрі також почали збиратися учасники правих та патріотичних організацій. Між опонентами дійшло до бійок, а коли прибула поліція, вони почали битися з нею. Ще 20 осіб було заарештовано.

Читайте також: «Грузія розраховує на скасування віз до ЄС до кінця червня»

Православний Патріархат Грузії закликав утримуватися від конфронтації. Зрештою, міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія вибачився за надмірну жорстокість поліції в клубах та пообіцяв обговорення внесення змін у закон про покарання за наркотики. Проте натовп пригрозив «стояти до кінця»: під парламентом почали розгортати «наметове містечко». Але вранці там залишилося лише близько 20 людей, тому поліція згорнула намети і затримала ще трьох осіб.

«Це не має нічого спільного з боротьбою проти наркотиків, це лише залякування, — прокоментував дії поліції колишній президент Грузії М. Саакашвілі, що перебуває в Нідерландах. — Якщо ви хочете боротися з наркотиками, імена та адреси найбільших накробосів усім відомі, які і маршрути, за якими відбувається наркотрафік».

Грузинський прапор

Грузинський прапор

Читайте також: «Грузія розраховує на скасування віз до ЄС до кінця червня»

«Усе це може закінчитися серйозними потрясіннями в рамках правлячої еліти, серед якої в даний час триває досить жорстока боротьба між різними групами, — говорить політолог Гелі Васадзе. — Це дуже сильні групи, особливо в правлячій партії «Грузинська мрія», боротьба, в якій увійшла до вирішального етапу. На нас чекає багато цікавих подій».

Be the first to comment on "У Тбілісі відбулися «наркотичні заворушення»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**