У США шерифи залишали собі гроші, призначені для харчування в’язнів

ТюрмаТюрма

Губернатор штату Алабама Кей Іві видала розпорядження, щоб гроші, призначені для годування ув’язнених у державних в’язницях, більше не переказувались безпосередньо на рахунки шерифів (посадових осіб, що обираються на загальних виборах, і які контролюють, серед іншого, в’язниці), а переводились на офіційні рахунки або потрапляли до окружного бюджету.

Читайте також: «США перекинули військову техніку з Болгарії до Грузії»

Метою є покласти край практиці, коли шерифи залишали собі невитрачену частку грошей, призначених для годування в’язнів. Як підкреслює губернатор Алабами, цю практику необхідно припинити, оскільки «державні гроші повинні витрачатися на суспільні цілі».

«The New York Times»

«The New York Times»

Як пише «The New York Times», такий крок шерифи округів 67 штатів, ймовірно, зустрінуть невдоволенням, і можна сподіватися, що деякі з них оскаржуватимуть в судах нову постанову. Як відзначає газета, хоча деякі шерифи не забирали грошей, призначених на годування в’язнів, інші це робили. Наприклад, шериф з округу Етова збагатився завдяки цьому за кілька років на 670 тис. доларів.

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

Критики поточної системи зазначають, що вона створює потужний стимул заощаджувати на годуванні ув’язнених.

У 2009 році федеральний суддя засудив шерифа округу Морган до арешту за неналежне поводження з в’язнями. Як з’ясувалося, шериф заощадив приблизно 200 тис. доларів на ув’язнених, яким на сніданок давав шматок хліба, половину яйця і кілька столових ложок кукурудзи. Через деякий час ув’язнені також почали отримувати до кожної страви по сосисці, бо шериф купив цілу вантажівку сосисок за зниженою ціною. Заощаджені на ув’язнених гроші шериф інвестував у придбання автосалону.

Американський шериф

Американський шериф

Читайте також: «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Цікаво, що вже в 2011 році державний прокурор Лютер Страндж висловив думку, що ані шериф, ані округ не зможуть використовувати надлишкових коштів, призначених для годування ув’язнених, з іншою метою. Тим не менше, ця практика триває.

 

Be the first to comment on "У США шерифи залишали собі гроші, призначені для харчування в’язнів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**