У США суд блокує антиіміграційні закони

Суддя заблокував закон штату ТехасСуддя заблокував закон штату Техас

Федеральний суддя тимчасово заблокував закон американського штату Техас, який передбачав, між іншим, накладання штрафів на органи влади так званих «міст-притулків», які надають пристановище нелегалам, за відмову співпрацювати з федеральними імміграційними службами. Закон повинен був набути чинності в п’ятницю.

Читайте також: «Маттіс: США розглядають можливість передачі Україні летальної зброї»

Рішення федерального судді Орландо Гарсія спрямоване проти адміністрації Президента Дональда Трампа, яка намагається змусити муніципальну владу «міст-притулків» дотримуватися приписів законодавства про імміграцію. Проте останні вперто відмовляються виконувати вимоги законодавства США і не видають Імміграційній та митій поліції США (Immigration and Customs Enforcement; ICE) осіб, які незаконно знаходяться на території Сполучених Штатів, навіть якщо ці особи перебувають в місцях позбавлення волі в очікуванні судового рішення. Серед «міст-притулків» є найбільші американські мегаполіси, включаючи Нью-Йорк, Бостон, Лос-Анджелес і Сан-Франциско. Співробітники поліції у цих містах не зобов’язані перевіряти імміграційний статус затриманих, навіть якщо ті вчинили серйозні злочини.

Президент Дональд Трамп у виконавчому наказі, виданому у січні оголосив, що покарає владу «міст-притулків», у тому числі позбавленням федеральних коштів. Федеральний суддя в Техасі тимчасово припинив набуття чинності цього розпорядження Трампа, аргументуючи тим, що воно є «занадто розпливчастим».

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

Immigration and Customs Enforcement

Immigration and Customs Enforcement

Нове законодавство штату Техас, яке мало почати діяти вже з п’ятниці, серед іншого, передбачало під загрозою покарання необхідність перевірки федеральними агентами та співробітниками місцевих відділень поліції імміграційного статусу будь-якої затриманої особи. За відсутності відповідних документів, що б підтверджували легальність перебування особи, затриманої поліцією в Техасі, така особа мала автоматично передаватися працівникам імміграційних служб. Наразі поліція та інші органи, які наглядають за дотриманням закону можуть, проте не повинні, перевіряти, чи законно проживає в США затримана особа.

Суддя Орландо Гарсія, призначений федеральним суддею Президентом Біллом Клінтоном, в своєму  94-сторінковому обґрунтуванні причин прийняття рішення про тимчасове блокування набуття чинності цим законом в штаті Техас стверджує, що деякі з його положень суперечать Конституції Сполучених Штатів.

Штат Техас

Штат Техас

На думку судді, «досвід багатьох міст і містечок надав виразні та переконливі докази», що співпраця місцевої влади з федеральними імміграційними чиновниками «призводить до ерозії довіри до уряду, через що багато таких міст стають все менш безпечними». Крім того, як підкреслює Орландо Гарсія, співпраця місцевої влади з імміграційними органами для депортації нелегальних іммігрантів «має негативний вплив на економіку держави».

Губернатор штату Техас від Республіканської партії Грег Абботт, оголосив про негайне оскарження рішення судді Гарсія. Це рішення, як стверджує Ебботт, який керує рятувальною операцію після катастрофічного для штату урагану Харві — «послаблює безпеку штату Техас».

Читайте також: «Трамп зробив перші кроки на посту Президента»

 

Be the first to comment on "У США суд блокує антиіміграційні закони"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**