У США розробили робота-психіатра

РоботРобот

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили штучний інтелект, який розпізнає депресію пацієнтів. Спеціально створений алгоритм перевірятиме наявність захворювання, проаналізувавши усні та письмові висловлювання пацієнтів.

Читайте також: «Конгрес США може виділити Україні фінансову допомогу на військові потреби»

Технологічний інститут в Массачусетсі розробив модель нейронних мереж, яка, використовуючи усну та письмову форму, розпізнає симптоми депресії.

Творці проекту стверджують, що перші ознаки депресії можна побачити на основі того, як людина виражає себе. Завдяки цьому виду вираження вони можуть певною мірою оцінити емоційний стан пацієнтів. Значна частина людей, що страждають на депресію, часто можуть уміло приховувати свої проблеми. Однак, завдяки новому алгоритму, можна буде досить однозначно окреслити проблему.

Читайте також: «США перекинули військову техніку з Болгарії до Грузії»

Массачусетський технологічний інститут

Массачусетський технологічний інститут

«Нервова мережа може бути використана для аналізу текстових даних і звукових записів, отриманих, наприклад, як частина історії хвороби. Її завдання полягає у виявленні повторюваних шаблонів у твердженнях, які можуть вказувати на наявність психічних проблем», — говорять автори алгоритму.

На думку вчених, штучний інтелект не буде ставити додаткові запитання для визначення депресії. Механізм полягає у вивченні контекстно-вільних висловлювань, які є частиною повсякденних соціальних відносин.

«Ми говоримо про заяви, вільні від контексту, тому що ми не впливаємо на форму запитань чи заяв, які аналізуємо. Усі пацієнти говорять по-різному, а зміни в характеристиці мовлення, котрі сприймає алгоритм, іноді можуть стати сигналом попередження для лікарів».

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

Під час виконання тестів алгоритм досягав точності в 77%. Поки що це найвищий результат, який в даній галузі показав штучний інтелект.

 

Be the first to comment on "У США розробили робота-психіатра"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**