У США проводяться випробування компактного ядерного реактора для потреб майбутніх колоністів на Марсі

У Неваді тривають випробуванняУ Неваді тривають випробування

Перші випробування у Неваді компактного ядерного реактора для потреб дослідницької місії, члени якої працюватимуть на поверхні Марсі, були успішними, і, як очікується, він зможе досягти повної потужності у березні, повідомляють NASA та Міністерство енергетики США.

Читайте також: «2018-й обіцяє бути роком польотів у космос, організованих приватними космічними компаніями»

На прес-конференції в Лас-Вегасі було представлено деталі програми Kilopower, метою якої є розробка ефективного джерела ядерної енергії для майбутніх пілотованих та безпілотних космічних місій, включаючи Місяць, Марс та інші об’єкти Сонячної системи.

Системні випробування почалися в листопаді на ядерному полігоні  Міністерства енергетики США в штаті Невада.

Kilopower

Kilopower

«Марс — це дуже складне середовище для енергетичних систем. Сонячне світло там слабкіше, ніж на Землі або на Місяці, з дуже низькими температурами в нічний час, з дуже цікавими пиловими бурями, які можуть тривати тижнями і місяцями, покриваючи всю планету. Невеликий розмір Kilopower дозволить нам розмістити в одному посадковому модулі кілька екземплярів, які забезпечать десятки кіловат потужності», — сказав заступник директора технологічного відділу космічних польотів в NASA Стів Юрчик.

Читайте також: «Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль»

Дейв Постон, головний конструктор реакторів з підпорядкованої Міністерству енергетики Національної лабораторії Лос-Аламос запевнив, що закінчення випробування елементів спорядження KRUSTY було «великим успіхом — моделювання дозволило дуже добре передбачити, що відбувається, і операції пройшли гладко». KRUSTY — це абревіатура від Kilopower Reactor Using Stirling Technology (Кіловатний енергетичний реактор з використанням технології (теплового двигуна) Стірлінга).

За словами представників влади, повномасштабні випробування реактора будуть проведені наприкінці березня.

Марс

Марс

Читайте також: «Виявлення льоду на Марсі має вирішальне значення для майбутніх місій на Червону планету»

Як зазначає NASA, пристрій, зовні схожий на рулон туалетного паперу з сердечником, в якому міститься уран 235, забезпечить астронавтам на Марсі відповідні умови життя. Зокрема ядерний реактор вироблятиме енергією для техніки, систем життєзабезпечення та іншого обладнання, яке буде використовуватися астронавтами після досягнення Червоної планети. Серед іншого, завдяки ньому з марсіанського льоду можна буде отримувати воду та кисень.

 

Be the first to comment on "У США проводяться випробування компактного ядерного реактора для потреб майбутніх колоністів на Марсі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**