У США отримали радіосигнал з далекої галактики

CNNCNN

Під час 233-го засідання Американського астрономічного товариства в Сіетлі було повідомлено про отримання другого в історії радіосигналу, що дійшов до Землі, подолавши відстань в 1,5 млрд світлових років, — повідомляє CNN.

Читайте також: «Космічний зонд, запущений в далекий космос 40 років тому функціонує нормально»

Перший сигнал, який одержав назву FRB 121102, був виявлений в 2015 році радіотелескопом Arecibo. Другий був отриманий влітку 2018 року. Він має назву FRB 180814.J0422 + 73. Потім було зареєстровано короткі та повторювані радіосигнали, котрі надходять до нашої планети з одного і того ж місця. Відкриття було зроблене радіотелескопом, що використовується як частина програми CHIME.

Учені, які зареєстрували радіосигнали, вважають, що вони виявлятимуть інші повторювані сигнали, що дозволить визначити джерело їх походження.

Одна з гіпотез полягає в тому, що сигнали викликані потужними астрофізичними явищами. Перший повторюваний швидкий радіосеанс був записаний на частоті 700 МГц, але деякі із зареєстрованих CHIME радіосигналів мали лише 400 мегагерц. Низька частота може означати, що джерело імпульсів є різним.

Радіотелескоп Arecibo

Радіотелескоп Arecibo

Читайте також: «У космосі побудують готель для багатих туристів»

Черрі Нг з Університету Торонто припускає, що джерелом сигналу можуть бути залишки наднової або надмасивної чорної діри.

Тим часом російський військовий супутник «Космос», що входить до складу системи попередження про балістичні ракети, 5 січня зійшов з орбіти і згорів у атмосфері, повідомляє армія США. За даними Міністерства оборони Росії, його знищення було заплановане.

Супутник був частиною супутникової системи «ОКО», призначеної для виявлення злетів міжконтинентальних ракет. Він був запущений у жовтні 2007 року і мав задачу відстежувати запуски ракет з території США.

Радіо «Ехо Москви» заявило в четвер, що за непідтвердженими даними зв’язок із супутником був втрачений кілька років тому, в 2012-2014 роках.

NORAD

NORAD

Північноамериканське командування аерокосмічної оборони (NORAD) першим поінформувало про падіння супутника. Міністерство оборони в Москві повідомило, що 5 січня «Космос-2430» «планово зійшов з орбіти» і повністю згорів у атмосфері над Атлантикою.

Читайте також: «Майбутні астронавти споживатимуть їжу з власних відходів організму»

Процес його виведення з орбіти контролювався російськими космічними силами, — запевнили у міністерстві та зазначили, що в 2012 році Росія виключила супутник зі складу орбітальної групи «Космос-2430».

Be the first to comment on "У США отримали радіосигнал з далекої галактики"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**