У Словаччині збільшилася активність російських та китайських шпигунів

СловаччинаСловаччина

У 2018 році було відзначено збільшення активності російських і китайських шпигунів, які діяли на шкоду Словаччині, відповідно до звіту, опублікованого в п’ятницю словацькою розвідувальною службою SIS. Також йшдеться про зв’язки між судовою владою, поліцією та кримінальними групами.

Читайте також: «У Чехії відкриють новий розвідувальний центр НАТО»

Діяльність російських спецслужб передусім стосується зв’язків Словаччини з Європейським Союзом та НАТО. Представники російських спецслужб, що діють на території Словаччини під дипломатичним покриттям, намагаються вербувати працівників центральних органів державної влади, спецслужб, а також енергетичного та оборонного сектора», — йдеться в звіті SIS.

Ще у листопаді 2018 року прем’єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні проінформував журналістів про вигнання російського дипломата, працівника військового аташе Російської Федерації, який діяв на шкоду Словаччині, як члена НАТО, після отримання інформації від словацької військової контррозвідки.

Петер Пеллегріні

Петер Пеллегріні

Читайте також: «У Словаччині проросійський депутат пройде примусову психіатричну експертизу»

За даними SIS, китайські служби також зацікавилися країною. «Особливо це стосується отримання інформації про інформаційні та телекомунікаційні технології», — йдеться в повідомленні.

Словацькі спецслужби звернули увагу на зростання інтересу з боку іноземних служб до словаків, які живуть і працюють за кордоном, включно з дипломатами. У зв’язку з цим SIS провела тренінги для співробітників дипломатичних місій.

Також є підозри щодо контактів, які злочинні групи підтримують з деякими представниками судової влади та поліції. SIS підозрює корупцію в отриманні субсидій від ЄС і вказує на підозрілі перекази значних сум між словацькими та іноземними компаніями, які можуть бути пов’язані з ухиленням від сплати податків та відмиванням грошей.

Братислава

Братислава

Читайте також: «Словаччина масово працевлаштовує українських лікарів»

У доповіді підкреслюється, що в рамках боротьби з організованою злочинністю більшу увагу стали приділти словацько-українському кордону. За даними SIS, там діють злочинні групи, які співпрацюють з українськими бандами, що займаються контрабандою, нелегальною міграцією, торгівлею фальшивими документами, а також — зброєю і наркотиками.

 

Be the first to comment on "У Словаччині збільшилася активність російських та китайських шпигунів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**