У світі півмільйона комп’ютерів заражено вірусом, яким Росія атакувала Україну

NotPetyaNotPetya

Не менше 500 тис. комп’ютерних пристроїв в 54 країнах було інфіковано типом шкідливого програмного забезпечення, подібного до того, що використовувалося раніше в цифрових атаках на Україну, пише Мартін Матішак з «POLITICO», опираючись на доповідь Cisco Systems.

Читайте також: «Порошенко запевнив, що Маріуполь здавати не будуть»

Компанія Talos, дослідницький підрозділ американського мережевого гіганта Cisco, оголосила про те, що вдосконалена система шкідливого опрограмування, котра отримала назву VPNFilter, «збігається з версіями шкідливих програм BlackEnergy — які використовувались під час багатьох великомасштабних атак, метою котрих була Україна».

Зловмисне програмне забезпечення може запобігати використанню комп’ютерних пристроїв та «має потенціал для блокування доступу до Інтернету сотень тисяч користувачів у всьому світі».

«POLITICO»

«POLITICO»

Читайте також: «Україна стала тренувальним майданчиком для російських кіберзлочинців»

Україна неодноразово ставала жертвою цифрових атак на енергосистему, в яких було звинувачено російську владу. Українські користувачі особливо постраждали під час минулорічної масованої атаки з використанням вірусу NotPetya.

У лютому Сполучені Штати і їх розвідка вказали на Кремль як організатора атаки NotPetya, що порушила операції центрального банку України, роботу головного аеропорту в Києві і Чорнобильської АЕС. Білий дім називав це «найбільш руйнівною та дорогою кібератакою в історії».

Російський хакер

Російський хакер

Читайте також: «Білий дім звинуватив Росію у масованій кібератаці на Україну»

Сполучені Штати та Україна розширили свою співпрацю у сфері протидії кіберзлочинності, розпочавши у цьому році свій перший двосторонній діалог. Конгрес навіть запроваджує спеціальний закон про підтримку цифрового співробітництва, який зобов’язує державного секретаря представляти доповідь про співпрацю в галузі кібербезпеки між Вашингтоном та Києвом.

Be the first to comment on "У світі півмільйона комп’ютерів заражено вірусом, яким Росія атакувала Україну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**