У світі зростає продаж зброї

Виробництво стрілецької зброїВиробництво стрілецької зброї

Найбільші світові компанії, які виробляють зброю продали її в 2016 році на суму 374,8 млрд дол. США. Це означає зростання, яке стало першим за п’ять років, — пише Стокгольмський інститут досліджень миру (SIPRI). На ринку переважають американці, які займають майже 60%. Друге місце традиційно посідає Західна Європа. Результати таких країн, як Австралія, Ізраїль, Японія, Сінгапур та Україна у порівнянні з попереднім роком зменшились на 6,4%.

Читайте також: «Від 2012 року померли понад 3000 російських солдатів»

Структура списку не є сюрпризом. Традиційно домінують американці. До першої десятки увійшли шість компаній з США, по одній з Італії та Великої Британії та дві з Франції.

Компанії з США та Західної Європи відповідають за 80% оборотів сотні найбільших компаній у всій галузі.

Більш того, це домінування зростає. Експорт американських компаній зріс на 4% порівняно з попереднім роком. Західна Європа теж наростила виробництво, але лише на 0,2%. Хоча це, здається, не так багато, проте після п’яти років постійного падіння це відчутна зміна тенденції.

бомбардувальник B-52

бомбардувальник B-52

Читайте також: «Американська мікрохвильова зброя може знищити північнокорейські ракети»

Російські компанії також зафіксували зростання експорту — на 3,8%. Однак Росія перебуває далеко позаду Заходу. Її компанії продали озброєння лише за 26,6 млрд доларів, що складає близько 7,1% від загальної світової торгівлі цієї категорії. SIPRI додає, що темпи зростання продажів, які росіяни зафіксували в останні роки, явно впали в 2016 році.

Лише деякі представники інших регіонів світу входять до сотні найбільших експортерів з озброєнь. В основному це Далекий Схід або Південна Корея, чиї компанії швидко зростають, та Японія. Крім того, можна назвати окремі ізраїльські, турецькі та бразильські кампанії. Однак разом вони складають лише 10% світової торгівлі зброєю.

Читайте також: «Глава польського МЗС: Треба буде відремонтувати дороги та мости для американських танків»

Україна домовилася з Китаєм про спільне виробництво високотехнологічної зброї

Україна домовилася з Китаєм про спільне виробництво високотехнологічної зброї

Be the first to comment on "У світі зростає продаж зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**