У світі значно зросли об’єми продажів зброї

SIPRISIPRI

Згідно з доповіддю Міжнародного інституту досліджень миру у Стокгольмі (SIPRI), об’єми продажів зброї у світі в 2018 році зросли на 4,6%, порівняно з попереднім роком. У звіті зазначається, що найбільшим виробником та експортером зброї є Сполучені Штати Америки.

Читайте також: «На виставці «Зброя та безпека – 2017» у Києві було представлено українську бойову систему БПЛА»

Оборот 100 найбільших виробників зброї у світі в 2018 році досяг 420 млрд доларів. На цьому ринку оборонна промисловість США займає 59%, що означає дохід у розмірі 246 млрд доларів. Це збільшення на 7,2%, порівняно з 2017 роком. Продаж зброї у всьому світі у 2018 році збільшився на 4,6%, порівняно з 2017 роком.

«Протягом року це суттєве зростання, зважаючи на дуже високий рівень продажу зброї в США», — говорить директор програми з озброєнь компанії SIPRI Оді Флоран.

Зброя

Зброя

Росія знаходиться на другому місці в рейтингу найбільших виробників зброї з 8,6% частки ринку. Третє місце займає Велика Британія (8,4%), а четверте — Франція (5,5%).

Флоран пояснив, що в Європі також є дві міжконтинентальні компанії, Airbus і MBDA, продукція яких користується підвищеним попитом через «триваючі збройні конфлікти та значну напруженість у кількох регіонах».

Читайте також: «З казарм Бундесверу регулярно зникають зброя та боєприпаси»

Дослідження не включало Китай, щодо якого немає детальних даних. Однак, за підрахунками, в Китаї є від трьох до семи компаній, які можна віднести до числа 100 найбільших виробників зброї у світі.

У звіті SIPRI звертається увага на російський збройний концерн «Алмаз Антей», який в рейтингу компаній, що займаються виробництвом і продажем зброї, посів дев’яте місце. «Це зростання може бути пояснено не тільки сильним внутрішнім попитом, але й постійним збільшенням об’ємів продажів зброї до інших країн, зокрема експорту системи протиповітряної оборони С-400», — пишеться у звіті.

Lockheed Martin

Lockheed Martin

У звіті зазначається, що збройна галузь також добре працює в Туреччині. До першої сотні входять дві компанії з цієї країни, а їхній оборот у 2018 році збільшився на 22% і досяг 2,8 млрд доларів. Автори звіту підкреслюють, що це результат збройного конфлікту з курдами.

У звіті йдеться про те, що з 2009 року американський Lockheed Martin є провідним світовим виробником зброї, який в 2018 році отримав 47,3 млрд доларів доходу від продажу зброї, що становить 11% частки ринку.

Читайте також: «Кім Чен Ин заявив, що північнокорейська атомна зброя готова для застосування»

Найбільшим імпортером зброї є Саудівська Аравія, військові витрати якої у 2018 році склали 67,5 млрд доларів.

 

Be the first to comment on "У світі значно зросли об’єми продажів зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**