У Росії солдатам заборонили користуватися соціальними мережами

Російська думаРосійська дума

Російська Держдума ухвалила законопроект, який забороняє солдатам публікувати в Інтернеті свої фотографії та особисті дані.

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

Новий закон забороняє поширювати в Інтернеті та в засобах масової інформації будь-яку інформацію про військовослужбовців. Йдеться про фотографії, персональні дані, геолокацію та ін., що могло б допомогти в ідентифікації місця служби, військової посади або характеру виконуваної місії.

Існують вагомі підстави пов’язувати прийняття даного закону з масовою публікацією українськими журналістами-розслідувачами інформації, взятої з профілів російських військовослужбовців у соціальних мережах, яка беззаперечно свідчить про присутність регулярних російських підрозділів на окупованій частині Донбасу.

Російські окупанти на Донбасі

Російські окупанти на Донбасі

Читайте також: «ООН: Росія має припинити тортури в’язнів»

Наприклад, у 2016 році блогери опублікували в «Живому журналі» чимало фотографій, розміщених у «Вконтакте» військовослужбовцями російської 200-ї окремої мотострілкової бригади, що дислокується на території Печезького району РФ, недалеко від російсько-норвезького кордону.

Шляхом порівняння фотографій в соцмережах, зроблених військовослужбовцями з Печенеги, з фото, виконаними ними ж в зоні воєнних дій в Луганській і Донецькій областях, була ще раз доведена активна роль російських військовослужбовців та бронетехніки в агресії проти України.

Згідно з офіційними роз’ясненнями, цей закон покликаний захистити російських солдатів від шпигунів, терористів та журналістів. Порушення заборони передбачає дисциплінарні стягнення.

Соцмережі

Соцмережі

Читайте також: «Росія розміщує в Калінінградській області ракети «Іскандер»

Радіостанція «Ехо Москви» повідомляє, що новий закон не застосовуватиметься до дружин та дітей осіб, які проходять військову службу.

 

 

Be the first to comment on "У Росії солдатам заборонили користуватися соціальними мережами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**