У Росії можуть змінити Конституцію, щоб Путін правив довічно

«Імператор Путін»«Імператор Путін»

Спікер російської Думи В’ячеслав Володін розмовляв з Путіним на тему зміни Конституції та скасування обмежень щодо допустимого числа президентських термінів.

Читайте також: «Путін вчетверте висуває свою кандидатуру на президента Росії»

Володін згадав про внесення змін до Конституції під час засідання у вівторок у Кремлі.

«У суспільстві є запитання, шановний Володимире Володимировичу. Це той час, коли ви могли б відповісти на це запитання», — сказав політик, згідно зі стенограмою зустрічі. Він додав, що закон, навіть Основний закон, не є догмою і може бути змінений.

Володін заявив, що Конституція, прийнята 25 років тому, ухвалювалась у цілком інших умовах, ніж ті, що склалися зараз, і висловив думку, що судді Конституційного суду могли б розглянути актуальність відповідного закону.

Путін

Путін

Читайте також: «Путін продовжив російські контрсанкції проти Заходу до кінця 2018 року»

До стенограми не було включено відповідь Путіна. На запитання журналістів його речник Дмітрій Пєсков заявив, що Кремль наразі не має офіційної позиції з цього питання. Проте експерти не сумніваються, що ця зустріч була спробою закласти грунт для більш широкої дискусії на тему скасування обмежень, накладених на президентську владу. В даний час російська Конституція дозволяє президентові керувати два терміни поспіль. Це означає, що після завершення свого поточного терміну у 2024 році Путін не зможе балотуватись щонайменше до 2030 року.

Перший крок у цьому напрямку було зроблено ще в жовтні. Голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін опублікував статтю в урядовій «Російській газеті» про можливі зміни до Конституції. Зорькін розмірковував про те, наскільки Основний закон відповідає нинішнім часам.

Читайте також: «Журналіст розповів, як Путін провокує масштабну війну»

У 2018 році Путін розпочав свій четвертий термін на посаді президента Росії. Після двох термінів поспіль у 2008 році Путін передав президентську посаду своїй довіреній особі Медведєву, а сам став прем’єр-міністром.

Be the first to comment on "У Росії можуть змінити Конституцію, щоб Путін правив довічно"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**