У Росії визнають колосальне падіння економіки

eks-ministr-finansov-rossii-rasskazal-o-padenii-ekonomiki_rect_90d2aaed63013c32c03cace96dc98d76

Падіння промвиробництва в Росії в травні прискорилося в річному вираженні до 5,5% з 4,5% в квітні, заявив екс-міністр фінансів країни Алєесєй Кудрін.

За січень-травень промвиробництво знизилося на 2,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. У червні глава Мінекономрозвитку Алєесєй Улюкаєв заявив, що міністерство може погіршити прогноз щодо промвиробництва на рік до падіння на 1,3%.

«Уряд говорив, що гостру фазу пройдено в кінці квітня, тому що в кінці квітня ми мали результати тільки першого кварталу, і він виявився кращим, ніж усі очікували. З тих пір вже не говорить: раптом у квітні промисловість впала більше, ніж усі очікували, майже на 5%, а в травні, за останніми даними, промисловість впала більше, ніж на 5,5%», — сказав Кудрін.

«Чиновники якийсь час назад говорили про вихід російської економіки з кризового стану, поквапилися: макростатистика останніх місяців змусила їх змінити риторику», — вважає Кудрін.
«Тобто після всіх цих заяв, що гостра частина кризи пройдена, настали більш гострі місяці», — зазначив він.

Якщо екстраполювати травневі показники на весь рік, падіння ВВП за підсумками року склало б майже 5%.

«Це велика величина. Ми зараз перебуваємо в середині кризи, в середині шторму. Поки це підтверджується повністю — квітень і травень були найгіршими в цьому році. Я думаю, що і червень буде одним з найгірших. І чи буде липень краще чи серпень — у мене немає впевненості. Тому, мабуть, погана фаза кризи триватиме ще і на початку третього кварталу», — сказав екс-міністр.

ВВП Росії за січень-травень скоротився на 3,2%, Мінекономрозвитку чекає деякого поліпшення ситуації в четвертому кварталі, що за підсумками року виразиться в падінні економіки приблизно на 2,8%.

«Є сподівання, що в четвертому кварталі буде краще. І це і мій прогноз: що в четвертому падіння буде менше. Воно триватиме, але його темп знизиться. І тільки в першому кварталі або півріччі наступного року ми побачимо позитивні показники», — вважає Кудрін.

Як повідомлялося, економіку Росії чекає тривалий застій. Центробанк Росії шокував мільярдним відтоком капіталу.

Be the first to comment on "У Росії визнають колосальне падіння економіки"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**