У російських містах відбулися протести після гучної справи Івана Голунова

Іван ГолуновІван Голунов

В Росії розпочалися акції протесту, оголошені раніше в 13 містах, у зв’язку зі справою про гучний арешт слідчого журналіста Івана Голунова. Учасники демонстрації виступають проти фабрикування кримінальних справ щодо невинних людей. Справу проти Голунова було припинено.

Читайте також: «Путін знову погрожує Швеції за її можливий вступ до НАТО» 

Акції протесту вже відбулися на російському Далекому Сході — у Владивостоці та Хабаровську. У них брали участь сотні людей. О другій половині дня відбула демонстрація в Москві, яка була схвалена міською владою, і в Санкт-Петербурзі, де влада не погодилася на масові заходи.

Протести та пікети також були оголошені у Калінінграді, Казані, Махачкалі, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Омську та Ростові-на-Дону.

Поліція затримала понад 500 осіб

Поліція затримала понад 500 осіб

Учасники цих дій вимагають покарання осіб, відповідальних за розслідування проти Голунова. Вони також протестують проти інших кримінальних справ, жертвами яких є невинні люди, як у випадку осіб, звинуваченими в тому, що вони є членами так званих екстремістських організацій: «Новоє Вєлічіє» та «Сєть».

Читайте також: «Stratfor: Росія відвертається від Заходу і створює мережу альянсів» 

Організаторами демонстрації стали: незареєстрована Лібертаріанська партія і профспілка журналістів і працівників ЗМІ.

Голунов, відомий журналіст-слідчий, який працював на порталі Медуза, був заарештований на початку червня. Його звинувачували в спробі торгівлі наркотиками, котрі, як вважають, були підкинуті. Завдяки безпрецедентній акції солідарності в журналістських колах Голунов був остаточно звільнений, і проти нього було припинено кримінальну справу.

Влада не погодилася на масові заходи

Влада не погодилася на масові заходи

Читайте також: «У Берліні заарештували терориста з Росії»

Під час демонстрації в захист Голунова, що відбулася в Москві 12 червня і на яку міська влада не дала дозволу, поліція затримала понад 500 осіб.

 

 

 

Be the first to comment on "У російських містах відбулися протести після гучної справи Івана Голунова"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**