У Південній Африці у білих почали забирати ферми

Чорний терор проти білого населення у ПАРЧорний терор проти білого населення у ПАР

Уряд Південної Африки, який представляє чорну більшість, розпочав процес конфіскації землі у білих фермерів.

Читайте також: «Українці у Південно-Африканській Республіці»

Південноафриканська газета City Press повідомляє, що дві ферми в північній провінції Лімпопо є першими цілями для захоплення після невдалих переговорів з власниками про їхню покупку за значно зниженою ціною.

Власники ферми «Аккерланд Бодерді» хотіли за свою землю 200 млн рандів (18,7 млн доларів), а уряд запропонував їм лише 20 млн рандів (1,87 млн доларів).

Уряд Південної Африки просуває плани щодо внесення змін до Конституції країни, які б дозволили здійснювати експропріацію землі без компенсації.

Мапа ПАР

Мапа ПАР

Вищезазначене захоплення має на меті перевірити здатність уряду вилучати землю за чинним законодавством, що, як раніше зазначав правлячий Африканський національний конгрес (АНК), допускається, якщо здійснюється «в інтересах суспільства».

Читайте також: «Новий президент Південної Африки хоче конфіскувати землі білих фермерів»

Раніше в цьому місяці City Press повідомила, що уряд склав список із 139 господарств, які плануються до захоплення. Також було розпочато процес судового розгляду земельних претензій.

Якщо буде продовжуватися примусове вилучення, то це буде перший раз, коли держава відмовляється платити за землю її ринкову вартість. Починаючи з кінця апартеїду в 1994 році, АНК шукав «продавців, які бажають продати та покупців, готових купити», таким чином керуючи процесом перерозподілу ферм, якими володіють білі, на користь негрів.

За даними перепису населення 2011 року, в Південній Африці проживає близько 4,6 млн білих, що становить 8,9% населення.

Десь у Африці

Десь у Африці

Представник АНК Зізі Кодва відмовився розкрити деталі експропріації фермерських господарств,  і намагався зменшити острах інвесторів, заявивши, що запропонована конфіскація має на меті «усунути несправедливість минулого».

Читайте також: «Африка — найбідніший і найнебезпечніший регіон планети»

Правозахисна група Afriforum, яка представляє білу африканерську меншість, надрукувала список із 190 господарств, які плануються до захоплення та запропонувала фермерам перевірити, чи вони є в ньому.

Be the first to comment on "У Південній Африці у білих почали забирати ферми"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**