У Португалії суд оголосив вирок російському шпигуну

Іспанія та ПортугаліяІспанія та Португалія

Суд у Лісабоні засудив співробітника португальських спецслужб Фредеріко Карвальяо Гіля до семи років і чотирьох місяців ув’язнення за шпигунство та корупцію. Цей чоловік передавав Службі зовнішньої розвідки Російської Федерації (СЗР) конфіденційну інформацію про безпеку Португалії та НАТО, що було вказано в обґрунтуванні рішення.

Читайте також: «Українці в Португалії»

У четвер суд постановив, що Карвальяо Гіль, будучи співробітником португальських спецслужб, здійснював шпіонаж проти іншої держави, розкрив державну таємницю та займався корупційними діяннями. У вироку підтверджено, що зустріч в Римі з офіцером СВР в 2016 році, під час якої італійська поліція затримала Гіля та його співрозмовника, мала на меті надання Росії конфіденційної інформації про НАТО.

Суддя сказав, що на додаток Карвальяо Гіль намагався під час зустрічі продати особисті дані одного із заступників керівника португальської розвідки.

Адвокат агента Хосе Прет заявив, що його клієнт буде оскаржувати рішення суду.

Португалець співпрацював з СВР щонайменше з 2011 року

Португалець співпрацював з СВР щонайменше з 2011 року

Читайте також: «ЄС запровадить санкції проти Іспанії та Португалії»

Під час процесу, який розпочався в листопаді 2017 року прокурор звинуватив офіцера португальських спецслужб у навмисних та довготривалих діях проти держави, що проявилося у розкритті росіянам конфіденційної інформації про безпеку Португалії та НАТО. Під час судового розгляду прокурор заявив, що зустрічі Гіля з офіцерами СВР мали місце щонайменше три рази.

Агент португальських спецслужб стверджував, що його зустріч з росіянином Сєргєєм Поздняковим мала на меті лише продаж оливкової олії. Він запевнив, що не знав, що його співрозмовник був офіцером СВР.

23 травня 2017 року Карвальяо Гіль був поранений в Римі в рамках операції під кодовою назвою «Top Secret». У португальця, а також Позднякова, який з ним розмовляв було знайдено секретні португальські документи та 10 тис. євро готівкою.

Португальці

Португальці

Під час розслідування було встановлено, що португалець, який в минулому займав одну з провідних посад у розвідслужбі своєї країни, співпрацював з СВР щонайменше з 2011 року.

Читайте також: «У Португалії після лібералізації міграційного законодавства масово легалізуються іммігранти»

За даними ЗМІ, працюючи в португальських службах з 1987 року, Карвальяо Гіль вирішив співпрацювати з Росією через свої ліві переконання та фінансові проблеми. За один пакунок наданої інформації португалець отримував 10 тис. євро.

 

Be the first to comment on "У Португалії суд оголосив вирок російському шпигуну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**