У Пакистані температура досягла +50ᵒ С

Температура +50ᵒ С була зареєстрована в ПакистаніТемпература +50ᵒ С була зареєстрована в Пакистані

Температура щонайменше +50ᵒ С була зареєстрована 30 квітня в Пакистані, поблизу кордону з Індією. Цілком можливо, що це світовий рекорд тепла для даного місця.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

«На двох пакистанських метеорологічних станціях, поблизу кордону з Індією, 30 квітня була зафіксована температура щонайменше +50ᵒ С», — сказала Клер Нулліс, прес-секретар Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Найвища температура була відзначена в той день в місті Навабшах в провінції Сінд, де проживає понад мільйон осіб. Там в тіні зафіксовано +50,2ᵒ С.

«Це квітень. Це не червень або липень. Треба усвідомити, що зазвичай температура не сягає +50° С. Фактично ми не спостерігали температуру в квітні понад +50ᵒ С», — сказала прес-секретар ВМО.

«Ми прогнозували екстремальну спеку у провінції Сінд, але не очікували світового рекорду для квітня», — сказав Гулам Расул, генеральний директор Пакистанського метеорологічного департаменту.

Клімат на Землі поступово міняється не в кращий бік

Клімат на Землі поступово міняється не в кращий бік

Читайте також: «Метеорологи передбачають, що 2018 рік буде найтеплішим»

Всесвітня метеорологічна організація однозначно не підтверджує, що рекорд встановлено, хоча це дуже ймовірно. Щоправда підвищена температура +51ᵒ С була відзначена в квітні 2001 року в Санта-Роса (Мексика), але це вимірювання не підтверджене.

Минулого квітня в Навабшах зафіксовано рівно +50ᵒ С. У березні цього року там також було гаряче — термометри вказували на +45,5° С.

Жителям міста важко витримати таку спеку. «Ми боїмося, що екстремальна спека почалася занадто рано цього року, і плануємо переїжджати в інші міста, якщо ситуація не зміниться», — сказав репортерові «The Guardian», один з них.

Читайте також: «В Якутії температура впала до рекордних -67ᵒ С»

Як сказали п’ятницю експерти ООН, шторм в Індії (через піскові бурі та грозу за два дні загинули понад сто осіб) і рекордна температура в Пакистані — лише деякі приклади екстремальних погодних явищ, які спостерігаються по всій земній кулі і є результатом кліматичних змін.

Наслідки кліматичних змін

Наслідки кліматичних змін

 

Be the first to comment on "У Пакистані температура досягла +50ᵒ С"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**