У Пакистані спека перевищила +44ᵒ С в тіні

Спека у ПакистаніСпека у Пакистані

Чергова хвиля тепла дійшла до Пакистану. Температура в тіні протягом декількох днів там сягає +44° С. Усе це відбувається під час Рамадану, коли мусульмани увесь день постяться і навіть не можуть пити воду. Є повідомлення про смертельні випадки.

Читайте також: «Канада створює центр для боротьби з російською пропагандою»

Цей рік надзвичайно спекотний у Пакистані. У неділю в Карачі, місті, розташованому на півдні країни, метеорологічні служби зареєстрували +44° С.

Як повідомляє пакистанська благодійна та рятувальна організація «Еdhі», про яку згадує Associated Press, за останні дні в Карачі внаслідок хвилі спеки загинуло щонайменше 65 людей.

Представник організації зазначив, що протягом останніх чотирьох днів саме стільки трупів було доставлено до моргу в Карачі. Він додав, що серед них є тіла людей, які померли після втрати притомності на вулиці.

Пакистанські джерела влади ще не підтвердили число смертельних випадків.

У 2015 році теплова хвиля спричинила загибель більш ніж тисячі людей у ​​самому Карачі.

Мапа Пакистану

Мапа Пакистану

Директор Метеорологічної служби Абдул Рашид повідомив у понеділок, що спека триватиме ще кілька днів. За прогнозами, до середи максимальна температура коливатиметься від +42ᵒ до +44° С, а мінімальна — від +27ᵒ до +29° С.

Читайте також: «З Пакистану викинуть фонд Джорджа Сороса»

З п’ятниці буде прохолодніше, а в неділю термометри вже показуватимуть нормальне значення для цього місяця, «лише» біля +30° С.

З 16 травня триває Рамадан, священний для мусульман місяць, протягом якого вони постують від світанку до заходу сонця і не можуть навіть пити води. Це робить спеку особливо небезпечною.

Пакистанці радять собі, як можуть. Багато хто з них приходить на пляжі, щоб охолодитися в Аравійському морі. Деякі, особливо жінки, занурюються повністю одягненими.

На вулицях міста можна побачити людей, що поливають себе водою з пляшок та вуличних кранів. Вони також намочують шматки тканини і кладуть їх собі на голову. Діти бризкаються у брудних калюжах.

Карачі

Карачі

Ситуація ускладнюється тим, що значна частина Карачі зазнала тривалих і незапланованих перебоїв у постачанні електроенергії. Серед іншого це пов’язано з аварією на Бен-Касимській електростанції.

Читайте також: «Індія погрожує Пакистану»

30 квітня в Пакистані температура досягла +50° С. Це зафіксували дві вимірювальні станції. У місті Навабшах (у провінції Сінд, столиця якої — Карачі) термометри в тіні показували навіть +50,2° С. Це, ймовірно, світовий рекорд температури в квітні з початку вимірювань.

Be the first to comment on "У Пакистані спека перевищила +44ᵒ С в тіні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**