У Німеччині запобігли біологічній атаці

Біженці в НімеччиніБіженці в Німеччині

«У Німеччині минулого тижня був заарештований тунісець, який зберігав смертельно отруйний рицин та матеріали для виготовлення бомб і планував здійснити біологічну атаку», — повідомив голова Національної поліції ФРН.

Читайте також: «Німеччина додатково прийме 10 тис. мігрантів»

«Він мав конкретний план організувати терористичний акт з використанням біологічної бомби, яка є першою в своєму роді в Німеччині», — сказав телекомпанії ARD керівник Федеральної кримінальної поліції Хольгер Мюнх.

12 червня німецька поліція провела обшук у кельнській квартирі 29-річного мігранта з Тунісу Аллаха Х. і знайшла там «токсичну речовину», котрою, як з’ясувалося пізніше, був рицин.

Рицин в 6 тис. разів більш токсичний, ніж ціанід і не має відомої протиотрути.

Німецький тижневик «Der Spiegel» повідомив, що затриманий, ймовірно, керувався інструкціями джихадістського руху «Ісламська держава» (IД) про те, як виготовити бомбу з рицином.

Прокурори кажуть, що є підстави для серйозних обвинувачень в тому, що тунісець навмисно виготовив біологічну зброю, але досі незрозуміло, чи він активно планував напад.

Селфі з мігрантом

Селфі з мігрантом

«Ми дізналися про цю людину кілька місяців тому, і тоді з’явилися докази існування зв’язку з так званою Ісламською Державою, — сказав Г. Мюнх. — Цей випадок був прикладом хорошого співробітництва між службами безпеки на національному та міжнародному рівнях».

Щоденна газета «Bild» повідомляє, що Німеччина отримала інформацію про підозрюваного від Центрального розвідувального управління (ЦРУ). Підозри викликали його покупки в Інтернеті.

Читайте також: «У США припустили, що Німеччина може повернути собі Кенігсберг (Калінінград)»

«Під час рейду ми виявили рицин, а також інструменти, необхідні для створення вибухового пристрою», — повідомив Г. Мюнх.

«Ми ще не знаємо, яку конкретну мету він мав на увазі… і питання його потенційних спільників усе ще залишається відкритим», — додав він.

За даними прокуратури, Сєф Аллах Х. почав купувати матеріали, необхідні для виробництва рицину, в середині травня. На початку місяця йому вдалося виготовити отруту.

Минулого місяця французька поліція повідомила про затримання двох братів єгипетського походження, які підозрюються в тому, що вони планували теракт і мали намір використати вибухові речовини або рицин.

«Der Spiegel»

«Der Spiegel»

Після декількох нападів, скоєних за останні роки в Німеччині, відповідальність за які узяла на себе ІД, у країні все ще зберігається високий ступінь терористичної загрози.

Читайте також: «У Німеччині можна було купити статус біженця»

Наймасштабніший теракт здійснив у грудні 2016 року шукач притулку з Тунісу Аніс Амрі,  який в’їхав вантажівкою у різдвяне містечко в Берліні. Тоді загинуло 12 осіб.

Be the first to comment on "У Німеччині запобігли біологічній атаці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**